پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

۱۸ درصد از منابع سازمان تأمین‌ اجتماعی باید از حوزه سرمایه‌گذاری تأمین شود

۱۸ درصد از منابع سازمان تأمین‌ اجتماعی باید از حوزه سرمایه‌گذاری تأمین شود

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی بر لزوم افزایش سهم حوزه سرمایه‌گذاری در تأمین منابع این سازمان تأکید کرد و گفت: در حال حاضر حوزه سرمایه‌گذاری شش درصد از منابع مورد نیاز سازمان را تأمین می‌کند و انتظار ما این است که سهم این حوزه به ۱۸ درصد برسد.
به گزارش  بازارکار از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «میرهاشم موسوی» در نخستین همایش مدیران بنگاه‌های اقتصادی برتر صندوق‌های بازنشستگی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی باید چالش‌ها و کاستی‌های چهار دهه گذشته را رفع کنیم و تکالیفی را که بر عهده داریم  به نحو مطلوب انجام دهیم.
وی افزود: همه ما در حوزه مسئولیت خود تکالیف بیشتری نسبت به گذشته داریم و نیازمند تلاش مضاعف هستیم.
موسوی با اشاره به چالش‌ها و معضلات صندوق‌های بازنشستگی کشور، گفت: در قبال این کشور و انقلاب متعهد هستیم و مسئولیتی داریم که اگر عمل نکنیم، باید در برابر کسانی که جان و هستی خود را برای این کشور و نظام گذاشته‌اند پاسخگو باشیم.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: فروردین امسال سیاست‌های کلی تأمین‌ اجتماعی از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد که مسائل و چالش‌های صندوق‌ها و راهکارهای برون رفت از چالش‌ها برای رسیدن به افق روشن و ایجاد شرایط مطلوب خدمت‌رسانی صندوق‌ها در سیاست‌های ابلاغی به دقت تبیین شده است.
موسوی افزود: در این سیاست‌ها به مهم‌ترین چالش‌های صندوق‌های بیمه‌ای همچون ناترازی منابع، مصارف و پایداری بلندمدت صندوق‌ها و تعهدات بین نسلی اشاره شده و علاوه بر ترسیم دقیق وضع موجود، بهترین راهکارها برای رسیدن به شرایط مطلوب نیز ترسیم و نقطه‌زنی شده است.
وی همگرایی و هم‌افزایی را از موارد بسیار مهم برای فعالیت اثربخش شرکت‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست و اظهار کرد: در موارد زیادی کارها و برنامه‌های در دست اقدام را با هم‌افزایی بهتر و مطلوب‌تر انجام می‌دهیم.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد: هم‌افزایی قطعاً باید مبتنی بر دیدگاه حرفه‌ای باشد و در تولید، سودآوری، فسادستیزی و اصلاح عملکرد شرکت‌ها تأثیر مثبت داشته باشد؛ آنچه در فضای ستادی بررسی می‌کنیم و درباره آن فکر می‌کنیم با میدان عمل تفاوت دارد و رسیدن به موفقیت تنها با ایجاد فهم مشترک در میدان عمل حاصل می‌شود.
مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا