مازندرانمازندران- سردبیر

برپایی نمایشگاه صنایع دستی در بابلسر/احیاء صنایع دستی مازندران یا اشتغالزایی

نمایشگاه صنایع دستی به مدت ۳ روز در بابلسر گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مازندران، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی مازندران گفت: این نمایشگاه ۳ روزه به میزبانی اداره گردشگری بابلسر از ساعت ۱۱ صبح تا ۲۳ شب برای بازدید عموم علاقمندان در مجتمع میزبان بابلسر گشایش یافت.
حسین ایزدی گفت: نمایشگاه‌های صنایع دستی با هدف اینکه بتواند در راستای حمایت از هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی این استان که از آن بهره برداری شود نمونه‌ای از آن در شهرستان بابلسر و بمناسبت دهه کرامت افتتاح و به مدت ۳ روز برپا شده است.
وی افزود: حدود ۱۰۰ هنرمند با بیش از ۸۰ غرفه و با ۲۵ نوع از محصولات صنایع دستی در این نمایشگاه حضور یافتند که در حقیقت رشته‌های بومی و اصالت دار استان مازندران هستند.
ایزدی تصریح کرد: رشته‌هایی مثل لاک تراشی، چرم، حصیربافی، گلیم بافی، جاجیم بافی و .. که از جمله رشته‌های بومی ما هستند و حتی از جمله رشته‌هایی دیگرهم در این نمایشگاه هستند که بعضا در حال انقراض بوده و آموزش‌های لازم به آن‌ها داده شده تا این رشته‌ها مجددا زنده و احیا شوند و الان به مرکله تکثر و تولید رسیده اند.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی مازندران گفت: این نمایشگاه‌ها با توجه به شرایط کرونایی که طی چندسال اخیر بوده و هم اکنون آن را نیز پشت سر گذاشته ایم، برای هنرمندانی که آسیب دیده هستند می تواند هم بعنوان یک فرصت برای فروش محصولات و منبع درآمد و هم بعنوان ارائه ظرفیت‌های هنری برای عموم باشد.
وی افزود: این نمایشگاه با محوریت شهرستان بابلسر و با حضور برخی از هنرمندان شهر‌های بابل و فریدونکنار بعنوان مکمل و متمم در کنار این کار آمده اند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا