کردستانکردستان- سردبیر

نماینده کردستان در مجلس خبرگان: موانع راه‌اندازی منطقه آزاد بانه ـ مریوان برطرف شود

گروه استان‌ها - نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری بر ضرورت رفع مشکلات و موانع پیش‌روی راه‌اندازی منطقه آزاد بانه-مریوان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، مدیر اجرایی منطقه آزاد بانه-مریوان با نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری دیدار کرد.

ماموستا فایق رستمی، منتخب مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در این دیدار ضمن خیر مقدم؛ توجه به مرزها و روان‌سازی فعالیت در مرزها و رفع مشکلات و موانع پیش‌روی منطقه آزاد در استان را ضروری دانست و اظهار داشت: باید از ظرفیت‌های بی‌نظیر مرز در جهت حل معضلات مردم کردستان استفاده کرد.

وی بیکاری و کوله‌بری را به‌عنوان یک معضل جدی معرفی کرد و افزود: باید از ظرفیت‌های مرز برای حل این مشکل و جهش اقتصادی و توسعه در کردستان استفاده شود.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه علمای استان به تاسی از سیره پیامبر اسلام دلسوز مردم بوده و مشکلات کردستان را منعکس و مطالبه‌گری می‌کنند، تصریح کرد: الحمدلله کردستان امنیت بالایی دارد و وجود منطقه آزاد باعث تقویت امنیت پایدار استان خواهد شد.

ماموستا رستمی گفت: راه‌اندازی منطقه آزاد و رفع مشکلات مرزی به حل مشکلات استان کمک خواهد کرد، لذا انتظار می‌رود موانع این حوزه برطرف شود.

«حمیدرضا بیتا»، مدیر اجرایی منطقه آزاد بانه ـ مریوان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارش و اشاره به آخرین وضعیت اقدامات انجام شده در منطقه آزاد تجاری صنعتی بانه مریوان خاطر نشان کرد: در پهنه مریوان 3500 هکتار و در پهنه بانه 2000 هکتار زمین در اختیار داشته که هیچ شهر و روستایی در محدوده منطقه آزاد نیست.

وی افزود:یکی از راه‌های برون رفت از وضعیت موجود در کردستان اجرایی شدن اهداف منطقه آزاد کردستان(بانه-مریوان) است

مدیر اجرایی منطقه آزاد کردستان با بیان اینکه حجم بالای مبادلات تجاری در مرز باشماق ظرفیت‌های بالقوه‌ای در این منطقه ایجاد کرده است، عنوان کرد: منطقه آزاد پیشران توسعه در تمام شاخص‌های استان خواهد بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا