اصفهاناصفهان- سردبیر

رشد اقتصادی 8 درصد و اشتغال سالانه یک میلیون نفر

معاون اجرایی رئیس‌جمهور برنامه‌های دولت برای ایجاد و توسعه اشتغال و تحقق رشد اقتصادی مدنظر در لایحه بودجه را تشریح کرد.

سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس‌جمهور در پاسخ به این سوال که «یکی از عمده‌ترین درخواست‌هایی که دولت سیزدهم در سفرهای استانی با آن مواجه می‌شود اشتغال است، دولت چه برنامه‌ و ایده‌هایی برای ایجاد و توسعه اشتغال به ویژه اشتغال پایدار دارد؟»، گفت: دولت از آغاز فعالیت خود برای دستیابی به ایجاد سالانه یک میلیون فرصت شغلی هدفگذاری کرده که تحقق این هدف به پیشران‌های اقتصادی نیاز دارد. یکی از پیشران‌های مورد نیاز برای تحقق هدف یک میلیون شغل، رشد اقتصادی مناسب در کشور است که دولت عدد ۸ درصد را در نظر دارد.

وی ادامه داد: شما ملاحظه کردید در سال گذشته علیرغم اینکه دولت تنها ۶-۷ ماه در مسند امور قرار گرفته بود، همه دستگاه‌های صاحب نظر اعلام کردند که خوشبختانه رشد اقتصادی در حال محقق شدن است و این نشان می‌دهد که دولت برای تحقق برنامه‌های مدنظر خود با ثابت قدمی و هدفمند گام برمی‌دارد.

مرتضوی با اشاره به برنامه‌ریزی دولت برای سال جاری، عنوان کرد: برای ۱۴۰۱ دولت در لایحه بودجه امسال رشد ۸ درصدی را هدفگذاری کرده و به تصویب مجلس هم رسیده است که تحقق این امر دو پیش‌نیاز دارد؛ یکی ارتقاء بهره‌وری و دوم سرمایه‌گذاری.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا