پارک های علم و فناوریخوزستان- سردبیردسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تاکید کرد: لزوم فعالیت بخش خصوصی در ایجاد زیرساخت‌های اقتصاد دانش بنیان

پایه اقتصاد دانش بنیان، دولت نیست بلکه مواقعی که بخش خصوصی نمی‌تواند وارد شود، دولت ورود می‌کند.

سورنا ستاری در جلسه بررسی اکوسیستم نوآوری خوزستان که در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف باید امکانات خود را در اختیار یکدیگر قرار داده و همسو باشند.
به گزارش بازارکار به نقل ازایسنا، وی با بیان اینکه برای حل مشکلات نیازمند محصول هستیم و محصول حاصل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است، افزود: پایه کارخانجات فناوری و پارک‌های علم و فناوری باید بر اساس سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باشد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بر ایجاد زیرساخت‌ها توسط بخش خصوصی و حمایت دولت تاکید کرد و گفت: شهرهای بزرگی در این زمینه موفق شده‌اند و در حال ایجاد پارک‌های خصوصی هستند.
وی ضمن تاکید بر تقویت فرهنگ کارآفرینی ادامه داد: خوزستان پتانسیل کشاورزی بالایی دارد و باید راه و زیرساخت‌ها مشخص و شرکت‌های خصوصی در این زمینه فعال شوند.
ستاری گفت: اتلاف در کشاورزی از موضوعاتی دیگری است که باید روی آن کار کرد تا تامین غذای دام و طیور نیز تقویت شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از ابلاغ قانون جهش تولید خبر داد و افزود: این قانون که حاصل سه سال کار است، زیرساخت‌ها را تغییر می‌دهد؛ به دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی اختیاراتی داده‌ایم تا سازمان توسعه‌ای را برای توسعه دانش‌بنیان راه‌اندازی کنند. این قانون اختیارات بسیار خوبی در پی دارد.
وی افزود: پایه اقتصاد دانش بنیان، دولت نیست بلکه مواقعی که بخش خصوصی نمی‌تواند وارد شود، دولت ورود می‌کند.
ستاری با بیان اینکه شرکت‌های بزرگ استان خوزستان باید وارد میدان شوند، ادامه داد: در معاونت علمی این آمادگی را داریم که با شرکت‌های بزرگ استان خوزستان چند مگا پروژه ایجاد کنیم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در پایان یادآور شد: در معاونت علمی این امکان وجود دارد که بخشی از هزینه‌ها بلاعوض شود تا ریسک سرمایه‌گذاری کاهش یابد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا