اصفهان- سردبیر

اشتغال 1500 دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان در صنعت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان از اشتغال ۱۵۰۰ دانشجوی این دانشگاه در صنعت خبر داد.

به گزارش بازارکار و نقل ازخبرگزاری آنا،  در نشست خبری چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی و رویداد ملی عصر امید که در سالن حافظ سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر فراهم کردن زیرساخت‌ها برای تحقیق و پژوهش جزو اولویت‌های این دانشگاه است.

وی اضافه کرد: هم اکنون زیر ساخت‌های نرم افزای بسیار مناسبی در بیشتر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده است تا شاهد تحول در حوزه پژوهش و فناوری رخ دهد.

رئیس دانشگلاه آزاد اسلامی استان اصفهان اضافه کرد: بسترهای مناسب برای فعالیت‌های دانش بنیان در دانشگاه ازاد اسلامی واحد اصفهان وجود دارد و همین امر باعث شده تا نتایج این تحقیقات علمی و کاربردی باشد.

وی با اشاره بر اشتغال زایی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی افزود:همکاری خوب دانشگاه آزاد اسلامی با صنعت باعث شده تا دانشجویان بتوانند هم زمان با دوران تحصیل به اشتغال نیز بپردازند. دانشگاه در این میان نقش فراهم کننده امکانات و نظارت را برعهده دارد. این همکاری بیشتر در رشته تخصصی و موضوعاتی است که کشور به آنها نیاز دارد.

نجفی اضافه کرد: در حال حاضر صنعت در موضوعات خاص نیاز به نیروی متخصص دارد. ابن رشته‌ها از جمله فنی و مهندس و علوم پایه کشاورزی است. متاسفانه اقبال دانشجویان و توجه دانشجویان به رشته‌ها کم شده است. در نتیجه در آینده کشور دچار بحران آموزش و متخصص در این رشته‌ها و صنعت خواهیم شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ دانشجوی متقاضی برای ورود به صنعت در واحد اصفهان وجود دارد که در حدود ۱۵۰۰ آنها در صنعت فعال هستند.

وی ادامه داد: ارتباط دانشگاه ازاد اسلامی با صنایع و کارخانه ها در کل کشور بسیار فعال و سازنده است و در چند سال اخیر صنعت از انها اشتعال داشنجویان این دانشگاه بسیار هم استقبال می‌کند . به عنوان مثال طرح پایش نیز در این راستا شکل گرفته است.

نجفی اضافه کرد: در گذشته صنعت موضوعات را انتخاب و به دانشگاه ارائه می‌داد؛ اما در حال حاضر صنعت و دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مشترک و هم زمان این نظام موضوعات را احصا می‌کنند.

وی یادآور شد: رویداد ملی عصر امید از شرکت‌های دانش بنیان و محققان دانشگاه آزاد اسلامی نوپا حمایت می‌کند تا زنجیره اشتغال و آموزش و پژورهش در صنعت و فناوری دانش بنیان به خوبی شکل گیرد.

نجفی در پایان خاطر نشان کرد: در واحد اصفهان با حمایت های ویژه دکتر طهرانچی، طرح های کلان دانش بنیان مانند دانش ملی بذر، مقابله با ریز گردها و بیابان زدایی و محیط زیست و کشاورزی و انالیز مواد غذایی و حوزه آب و موضوعات فرهنگی انجام شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا