کردستانکردستان- سردبیر

تعاونی‌ها؛ ظرفیتی برای اشتغال پایدار در کردستان

ایسنا/کردستان مدیر کل تعاون، کار و رفاە استان کردستان گفت: تعاونی‌ها ظرفیتی بزرگ برای ایجاد اشتغال پایدار بە شمار می‌روند.

فرزاد پیشکاری در سفر بە شهر شویشە با بیان اینکه تعاون و کارهای جمعی در میان مردم کردستان وجود دارد، از بخش تعاون به عنوان ظرفیتی بزرگ برای ایجاد اشتغال پایدار نام برده و اظهار کرد: با توجه به ظرفیت منطقه در بحث توسعه باغات، گردشگری و کشاورزی تشکیل تعاونی‌های دانش بنیان، توسعه و عمران و تعاونی‌های فراگیر می‌تواند در رشد اقتصادی منطقه، جذب توریسم و اشتغال پایدار و ارتقای وضعیت معیشتی مردم کمکی بزرگ بوده و اقتصاد این منطقه را متحول نماید.

پیشکاری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از پشتیبانی های دکتر فرشادان نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی از اقدامات و عملکرد وزارت مردم، عنوان کرد: در سالجاری اعتبارات خوبی در بخش پایدار روستایی، مشاغل خانگی و تبصره ۱۸ به استان تخصیص داده شده که افراد صاحب ایده و کارآفرین می‌توانند برای ایجاد اشتغال پایدار در منطقه از این تسهیلات استفاده نموده تا زمینه مهاجرت معکوس از شهر ها به روستاها فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه منطقه کلاترزان دارای جوانانی تحصیل کرده و سخت کوشی می باشد، از خانواده‌ها خواست زمینه مهارت آموزی و کسب و کار را از سنین کودکی به فرزندان خود بیاموزند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا