پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جهاددانشگاهی در حوزه زنان و خانواده

مدیرکل دفتر اموز زنان و خانواده استانداری سمنان نیز در این نشست گفت: از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آموزشی، علمی، پژوهشی، پزشکی و فرهنگی جهاددانشگاهی در حوزه زنان و خانواده بهره خواهیم گرفت.

مدیرکل دفتر اموز زنان و خانواده استانداری سمنان نیز در این نشست گفت: از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آموزشی، علمی، پژوهشی، پزشکی و فرهنگی جهاددانشگاهی در حوزه زنان و خانواده بهره خواهیم گرفت.

به گزارش بازارکار از روابط عمومی جهاددانشگاهی سمنان، علی منصفی راد رییس جهاددانشگاهی سمنان در نشست با مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری سمنان گفت: مجموعه جهاددانشگاهی سمنان طرح ها و برنامه های ویژه و خاصی در حوزه زنان و خانواده دارد و ظرفیت جهاددانشگاهی استان در این حوزه تمام و کمال در اختیار شما خواهد بود.

وی افزود: طرح راه اندازی مرکز جامع آموزش و مشاوره خانواده توسط جهاددانشگاهی سمنان تهیه و ارایه شده است، در این مرکز آموزش ها و مشاوره های لازم قبل از ازدواج، حین ازدواج و بعد از ازدواج و همچنین پیش از طلاق انجام می شود، در استان هایی که این طرح به صورت پایلوت اجرا شده است، وقوع طلاق بین 3 تا 7 درصد کاهش پیدا کرده است.

رییس جهاددانشگاهی سمنان همچنین اضافه کرد: در حوزه درمان و سلامت بانوان نیز مرکز درمان ناباروری و همچنین کلینیک دیابت توسط جهاددانشگاهی سمنان پایه ریزی شد و امیدواریم با حمایت مطلوب از سوی استان، تجهیزات این مرکز فراهم شود.

منصفی راد تاکید کرد: مجوز لازم برای راه اندازی مرکز درمان ناباروری و کلینیک دیابت در استان سمنان اخذ شده است و دانش فنی به روز در پژوهشگاه رویان و پژوهشکده معمتد جهادددانشگاهی برای ارایه خدمات به استان سمنان منتقل می شود.

وی همچنین بیان کرد: حمایت و کمک مجموعه استان را می طلبد تا طرح ها و برنامه های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی جهاددانشگاهی استان به ویژه راه اندازی مراکز درمانی در حوزه سلامت بانوان اجرایی شود.

رییس جهاددانشگاهی سمنان ادامه داد: اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، اجرای طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، اتصال به بازار و ایجاد شبکه فروش تولیدات مشاغل خانگی از دیگر خدمات و فعالیت های انجام شده توسط جهاددانشگاهی استان در حوزه زنان و خانواده است.

همچنین، مدیرکل دفتر اموز زنان و خانواده استانداری سمنان نیز در این نشست گفت: از ظرفیت ها و توانمندی های آموزشی، علمی، پژوهشی، پزشکی و فرهنگی جهاددانشگاهی در حوزه زنان و خانواده بهره خواهیم گرفت.

سعیده همتی با اشاره به راه اندازی مرکز درمان ناباروری و مرکز جامع آموزش و مشاوره خانواده توسط جهاددانشگاهی استان گفت: با توجه به اهمیت موضوع لازم است اعتبار لازم برای تجهیز این مراکز اختصاص پیدا کند، در همین راستا در کارگروه قرارگاه جمعیت استان سمنان اعتبار ویژه‌ای مصوب خواهد شد.

وی همچنین گفت: از ظرفیت ها و توانمندی های جهاددانشگاهی در حوزه مشاوره و آموزش های لازم در حوزه خانواده، ازدواج و طلاق حتما استفاده می کنیم.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری سمنان اضافه کرد: در جهت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در حوزه مشاغل خانگی، اتصال به بازار و فروش محصولات، و تکمیل طرح ملی توسعه مشاغل خانگی همکاری لازم با جهاددانشگاهی استان سمنان در قالب انعقاد تفاهم نامه ای انجام می شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا