زنجان- سردبیر

تحصیل در هنرستان می‌تواند تاحدی آینده شغلی دانش‌آموزان را تضمین کند

سرپرست معاونت آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان زنجان گفت: تحصیل در هنرستان می‌تواند آینده شغلی و موفقیت حرفه‌ای دانش‌آموزان را تا حد زیادی تضمین کند.

 

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، حمید اخوان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در سال تحصیلی‌جاری ۱۳ هزار و ۱۵۳ دانش‌آموز در زنجان در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش تحصیل می‌کنند. با توجه به روند اشتغال در کشور طی سالیان اخیر، با قاطعیت می‌توان گفت که امروز آنچه در وهله نخست، زمینه ورود افراد به بازار کار را فراهم می‌کند، مهارت و تخصصِ عملی آن‌هاست

سرپرست معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه از این تعداد، ۶ هزار و ۶۳۹ دانش آموز در هنرستان‌های کاردانش مشغول به تحصیل هستند، افزود: ۶ هزار و ۵۱۴ دانش‌آموز نیز در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای مشغول تحصیل هستند.

وی با اشاره به اختصاص تجهیزات کارگاهی به ارزش ۶۰ میلیارد ریال در هنرستان‌های نواحی و مناطق ۱۴ گانه استان در سال‌جاری، افزود: تجهیزات کارگاهی با اولویت رشته‌های جدید و همچنین بروزرسانی تجهیزات کارگاهی هنرستان‌ها براساس اولویت‌بندی بین شاخه‌ای و همچنین تغییر محتوای کتب درسی و استانداردسازی کارگاه‌ها خریداری شده است.

وی با تاکید بر این که پیگیری‌های لازم برای تأمین اعتبار برای خرید دیگر تجهیزات کارگاه‌های هنرستان‌ها در حال انجام است، گفت: تجهیز هنرستان‌ها یکی از اولویت‌های اصلی اداره‌کل آموزش و پرورش استان است؛ چراکه دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در این مراکز با توجه به اینکه از دوره تحصیل به‌دنبال مهارت‌آموزی هستند باید منطبق با بازار کار آموزش دیده و وارد محیط کار شوند.

سرپرست معاونت متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در سال تحصیلی جاری بیش از ۴۰ هزار دانش‌آموز در استان زنجان در دور دوم مقطع متوسطه مشغول تحصیل هستند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا