یزدیزد- سردبیر

استاندار یزد : لزوم فراهم سازی زمینه های سرمایه گذاری در جهت تحقق رشد اقتصادی استان

استاندار یزد تحقق رشد هشت درصدی اقتصاد این استان را تکلیف قانونی استان خواند و گفت: تحقق این مهم، در گرو فراهم سازی زمینه های سرمایه گذاری و تسهیل در فرایندهای مربوط به آن است.

مهران فاطمی در نشست شورای سرمایه گذاری استان که به منظور تشریح رویکردهای تحول گرا در حوزه رشد سرمایه گذاری و بررسی وضعیت جذب سرمایه گذاری خارجی در استان در محل مرکز سرمایه گذاری استان برگزار شد با اشاره به برخی مسائل و موانع فراروی انجام سرمایه گذاری های جدید و سرمایه گذاری های نیمه تمام موجود در استان، اظهار داشت: در سال های گذشته اقدامات و فعالیت های زیادی در حوزه سرمایه گذاری انجام شده است.

به گفته وی ضروری است این اقدامات و سرمایه گذاری ها آسیب شناسی شده و با نگاهی جدید و روش های مبتکرانه و نوآورانه فعالیت های این حوزه را تقویت کرد.

استاندار یزد به تبیین لزوم شناسایی فرصت های سرمایه گذاری جدید نظیر صنایع دستی، IT، ICT و تولیدات حوزه دیجیتال همچون انیمیشن پرداخت و خاطرنشان کرد: مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در کنار توجه به مزیت های موجود در استان، باید توجه خود را به احصای فرصت های جدید سرمایه گذاری معطوف کند.

فاطمی افزود: محورها و پروژه های برنامه یزد نوین مبتنی بر روش های نو است.

وی با بیان اینکه باید شیوه های جدید تامین مالی و سرمایه گذاری شناسایی و مد نظر قرار گیرد، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت نهادهای عام المنفعه همچون ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و شرکت های هلدینگ بزرگ کشور، دو راهکار سرمایه گذاری بدون وابستگی مستقیم به منابع بانکی است.

وی در ادامه یکی از برنامه های استان در حوزه افزایش سرمایه گذاری ها را، دعوت شرکت ها و مجموعه های بزرگ و هایتک به استان و گفتگو پیرامون فرصت های سرمایه گذاری موجود در استان عنوان کرد.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه «جسارت و شجاعت در مدیریت»، «قدرت در تصمیم گیری» و «پیگیری مستمر تا حصول نتیجه» باید سه شاخصه مشهود در عملکرد مدیران و معاونین دستگاه ها باشد، افزود: این سه مولفه، ملاک ارزیابی عملکرد مدیران و معاونین دستگاه ها و مبنای تدوام فعالیت آنها خواهد بود.

وی در ادامه بر تکمیل نقشه راه سرمایه گذاری استان، دسته بندی و بروز رسانی فرصت های سرمایه گذاری، ایجاد جذابیت های معنادار برای سرمایه گذاری و شناسایی سرمایه گذاران ایرانی و یزدی مقیم خارج از کشور تاکید کرد.

استاندار یزد با بیان اینکه افق زیرساختی استان در صنایع مختلف و نیز راهبرد استان در هر حوزه باید به تفکیک هر شهرستان مشخص و اعلام شود، خاطرنشان کرد: در این راستا باید سرمایه گذاری های قابل انجام با ظرفیت های موجود در هر شهرستان مشخص شود همچنین ظرفیت های مغفول مانده هر شهرستان شناسایی و زیرساخت های مورد نیاز آن در بازه های زمانی مشخص تامین شود.

فاطمی همچنین بر تعیین آخرین وضعیت سرمایه گذاری های در حال انجام در استان و بررسی پیشرفت آنها بررسی تاکید کرد.

استاندار یزد ادامه داد: تکلیف مجوزهای بی نام و سرمایه گذاری های نیمه تمام معطل مانده  استان نیز باید مشخص شده و با تامین مالی آن ها به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه برنامه های حوزه سرمایه گذاری باید علمی و کاربردی باشد، اظهارداشت: جلسات مرکز خدمات باید به صورت مستمر وهفتگی برگزار و زمینه های این مهم را فراهم کند.

استاندار یزد در این جلسه همچنین بر توجه ویژه به توسعه صنایع خرد و متوسط به عنوان صنایع اشتغالزا و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، تاکید کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا