هرمزگانهرمزگان- سردبیر

۸۰ دانش آموز در هنرستان های پالایشگاه نفت بندرعباس و فولاد هرمزگان پذیرش می شوند

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان از پذیرش ۸۰ دانش آموز در هنرستان های پالایشگاه نفت بندرعباس و فولاد هرمزگان در مهرماه امسال خبر داد و گفت: شرایط نام نویسی هفته اول تیرماه از طریق آموزش و پرورش ناحیه یک اعلام می‌شود.

به گزارش بازارکار، محمد قویدل در جمع رسانه ها اظهار داشت: براساس برنامه ریزی های انجام شده فعالیت این دو هنرستان از مهرماه امسال آغاز می شود و دانش آموزان در هنرستان پالایشگاه نفت بندرعباس در رشته های مکاترونیک و صنایع شیمیایی و در هنرستان کارخانه فولاد در رشته های متالوژی و ماشین ابزار تحصیل خواهند کرد.

وی با بیان اینکه ساختمان قدیم استانداری هرمزگان برای راه اندازی این دو هنرستان اختصاص یافته، خاطرنشان کرد: خیران، بنگاه‌های اقتصادی و منابع دولتی این دو هنرستان را برای سال تحصیلی جدید تجهیز می‌کنند.

تفاهم‌نامه راه‌اندازی اولین هنرستان جوار کارخانه‌های هرمزگان با مشارکت استانداری ، شرکت پالایش نفت بندرعباس و شرکت فولاد هرمزگان، توسط مهدی دوستی استاندار ، مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیران این دو مجموعه صنعتی و پالایشگاهی، اردیبهشت ماه امسال امضاء و مبادله شد.

این تفاهم‌نامه براساس سند توسعه هرمزگان که طبق آن صنایع نفت و فولاد از محورهای توسعه استان محسوب می‌شوند، تنظیم شده است.

با امضای این تفاهم‌نامه، اولین هنرستان جوار کارخانه‌ها در هرمزگان با مشارکت استانداری هرمزگان، شرکت پالایش نفت بندرعباس و شرکت فولاد هرمزگان راه‌اندازی خواهد شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان در خصوص امضاء این تفاهمنامه گفت: تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآمد متناسب با نیاز استان در حوزه صنایع پالایشی و فولادی و فراهم کردن زمینه اشتغال پایدار آنها، ایجاد هماهنگی، هم افزایی، تقویت و نظارت بر آموزش‌های متناسب با نیاز صنایع پالایشی و فولادی، همکاری مشترک در راستای فراهم کردن زمینه راه‌اندازی، توسعه و استقرار رشته‌های تحصیلی مرتبط و تامین تجهیزات، فضای آموزشی، آزمایشگاهی و کارگاهی هنرستان‌های مرتبط از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا