آذربایجان غربی- سردبیراجتماعیاخبار استخداماقتصادی و بازار سرمایهتسهیلاتدسته‌بندی نشدهنوآوری و کارآفرینینواحی و شهرک های صنعتی

رئیس سازمان بازرسی کل کشور: ۳۵۰۰ واحد تولیدی راکد کشور به چرخه تولید بازگشتند

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: در دوره تحول و تعالی به تولید و اشتغال توجه جدی شده و حدود ۳۵۰۰ واحد تولیدی فعال شده و یا از تعطیلی و ورشکستگی آن‌ها جلوگیری به عمل آمده است.

به گزارش بازار کاربه نقل  از خبرگزاری مهر، ذبیح الله خدائیان در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دوره تحول و تعالی اظهار کرد: در دوره تحول و تعالی، اقدامات مثبت و گام‌های بلندی برداشته شده که موجب افزایش سرمایه اجتماعی نظام شده است.
وی با بیان اینکه در دوره تحول و تعالی مبارزه با مفاسد اقتصادی تشدید و احکام قاطع و سنگینی صادر شده است، افزود: ریاست قوه قضائیه تاکید دارند مبارزه با مفاسد اقتصادی باید با رعایت مر قانون صورت گیرد و دقت شود تحت تأثیر فضاسازی رسانه‌ای حقی از کسی تضییع نشود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: در دوره تحول و تعالی توجه جدی به تولید و اشتغال شده است به طوری که در این مدت، حدود ۳۵۰۰ واحد تولیدی فعال شده و یا از تعطیلی و ورشکستگی آن‌ها جلوگیری به عمل آمده است.
خدائیان به تأکیدات و اقدامات رئیس قوه قضائیه در حوزه ساماندهی زندان‌ها اشاره کرد و گفت: رئیس قوه قضائیه بیش از هر رئیس قوه‌قضاییه‌ای در زندان‌ها حضور پیدا کرده، با زندانیان ملاقات چهره به چهره داشته است، شخصاً مسائل آن‌ها را پیگیری می‌کند و تاکید دارد که زندان باید با اقدامات آموزشی و تربیتی زمینه باز اجتماعی کردن زندانیان را فراهم سازد.
وی همچنین به تأکیدات رئیس قوه قضائیه پیرامون رعایت حدود اختیارات قانونی ضابطین و مقامات قضائی در رسیدگی به پرونده‌ها اشاره کرد و یادآور شد: ستادهای اقتصاد مقاومتی همچنان پیگیر اجرای منویات مقام معظم رهبری در این خصوص هستند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: سازمان بازرسی در اجرای سند تحول قضائی با ارائه هشدارهای به موقع به دنبال پیشگیری از سوجریانات است.
تحول و جهش دستگاه قضا در دوره تحول و تعالی امیدوار کننده است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز در این دیدار، با بیان اینکه انتخاب رئیس قوه قضائیه از درون دستگاه قضا به دلیل اشراف به مباحث، موجب تمشیت بهتر امور می‌شود، اظهار کرد: از زمان ریاست حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای بر مجموعه قوه قضائیه، تحول و جهشی در دستگاه قضا احساس می‌شود که امیدوار کننده است.
حجت الاسلام مهدی قریشی ابراز امیدواری کرد که با اقدامات و طرح‌های خوب رئیس قوه قضائیه و مجموعه دستگاه قضا، اعتماد مردم بیش از این جلب شود.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی لزوم توجه به آموزش‌هایی پیرامون مباحث اخلاقی در سازمان بازرسی و دادگستری‌ها را مورد اشاره قرار داد.
وی تاکید کرد: روحیه توجه به عدالت، تقوا، خدا ترسی و مبارزه با فساد که در ریاست قوه قضائیه و مدیران ارشد دستگاه قضا وجود دارد باید در کل بدنه قوه قضائیه ساری و جاری شود.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در قوه قضائیه پیرامون ارتباط با مردم، افزود: نظارت و بازرسی‌های سازمان بازرسی با جدیت دنبال شود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در دومین سفر استانی خود به همراه جمعی از مقامات این سازمان وارد فرودگاه شهید باکری ارومیه شد.
دیدار با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی، حضور در مراسم معارفه بازرس‌کل استان، حضور در نشست شورای قضائی و جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های نظارتی، دیدار با کارکنان بازرسی‌کل استان آذربایجان غربی و انجام چند بازدید مهم از جمله برنامه‌های این سفر است.
در این سفر بررسی مسائل و مشکلات استان آذربایجان‌غربی در دستور کار قرار خواهد گرفت.
احمد اسدیان معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضائی، سیدجعفر کاظم‌پور معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی، مصطفی علی‌اصغرپور معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی و مهدی بهادر مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و همکاری‌های بین‌المللی سازمان بازرسی، خدائیان را در این سفر همراهی می‌کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا