مازندرانمازندران- سردبیر

نبود زمین‌های صنعتی ، چالشی برای تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی مازندران

مهیا شدن زمین‌های صنعتی در مازندران برای ارتقای جایگاه اقتصادی و رونق تولید از خواسته‌های صنعت‌گران است و فعالیت بی‌ضابطه معادن نیز به بلای جان تولید و صنعت تبدیل شده است.

فرماندار ویژه آمل، یکی از مشکلات فعالان صنعتی و تولیدی را مهیا نبودن زمین صنعتی دانست و اظهار کرد: فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان زیادی در این شهرستان در نوبت برای دریافت زمین صنعتی هستند.
سیدعباس حسینی، تأمین زمین صنعتی را از مهمترین و اصلی‌ترین اولویت‌ها برای ارتقای جایگاه اقتصادی برشمرد و افزود: از سرانه زمین صنعتی به نسبت تولیدات شهرستان و ضریب نفوذ حوزه تولید آمل در مازندران رضایت ندارم، افزایش میزان به‌کارگیری نیروی انسانی با تأمین زمین رابطه مستقیم دارد و تولید ناخالص منطقه با تأمین زمین و افزایش نیروی انسانی رشد خوبی دارد.
وی با بیان اینکه فعالیت معادن از دیگر مشکلات مهم در حوزه تولید و صنعت است، خواستار افزایش اختیار نظارت شهرستانی بر فعالیت‌های معدنی شد و تصریح کرد: باید متذکر شوم که چرخه تولید و فعالیت معادن استاندارد نیست و این مهم نارضایتی عمومی و مردم را به همراه دارد.
معاون استاندار مازندران با انتقاد از نبود یک کارشناس معدن در اداره صنعت، معدن و تجارت آمل و استقرار کارشناسان معدن در مازندران، خاطرنشان کرد: دغدغه فراوان در زمینه معادن برای آمل وجود دارد و باید نظارت مستمر و منظم بر فعالیت معادن برای پاسخگویی به افکارعمومی ایجاد شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا