پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

بلندی؛ بازنگری برنامه های درسی در دستور کار دانشگاه علمی کاربردی

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی از بازبینی و بازنگری برنامه‌های درسی این دانشگاه خبرداد و گفت: برنامه‌های درسی باید به روز بوده و براساس نیازسنجی جامعه باشد.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی از بازبینی و بازنگری برنامه‌های درسی این دانشگاه خبرداد و گفت: برنامه‌های درسی باید به روز بوده و براساس نیازسنجی جامعه باشد.

به گزارش بازارکار به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، نشست هم اندیشی رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی با حضور حسین بلندی رئیس دانشگاه در سالن اجتماعات واحد استانی برگزار شد.

در ابتدای این نشست، دکتر بلندی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: هدف دانشگاه جامع علمی کاربردی، تربیت نیروی انسانی ماهر متناسب با نیاز بازار کار است.

وی به برگزاری دوره‌های کوتاه مدت اشاره کرد و گفت: مراکز آموزشی باید به صورت جدی و عملیاتی وارد برگزاری دوره‌های کوتاه مدت شوند و براساس نیاز جامعه و هم چنین با در نظر گرفتن نیازهای مهارتی دانش آموختگان سایر دانشگاه‌ها دوره‌های توانمندسازی برگزار کنند تا این دوره‌ها علاوه بر ایجاد اشتغال برای مراکز آموزشی نیز درآمدزایی داشته باشد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه با اجرای برنامه‌های هدفمند به دنبال تقویت مراکز آموزشی هستیم، گفت: تقویت مراکز آموزشی یکی از اهداف کلان دانشگاه جامع علمی کاربردی است و برای این کار به دنبال ارزیابی و نظارت مراکز آموزشی هستیم.

وی تصریح کرد: البته قرار نیست نظارت دانشگاه کنترل کیفیت باشد بلکه ما در موضوع نظارت، فرآیند تضمین کیفیت را دنبال خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه به جایگاه مدرسان در دانشگاه اشاره کرد و گفت: مدرس علمی کاربردی باید آن مدرسی باشد که ابتدا خودش بداند شغل چیست و چگونه می‌شود برای آن شغل دوره درسی تدوین کرد تا بتواند براساس نیاز جامعه نسبت به تدریس اقدام نماید.

وی با بیان اینکه مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی پتانسیل‌های بسیار بالایی دارند، افزود: باید از این پتانسیل‌ها در تمامی حوزه‌های کاری استفاده کنیم و به ویژه در بازنگری برنامه‌های درسی قطعاً از تجربیات و نظرات مدرسان استفاده خواهیم کرد.

بلندی با بیان اینکه متأسفانه در سال‌های اخیر با برخی تنگ نظری‌ها مراکز دولتی تعطیل شدند، گفت: در راستای استفاده حداکثری از امکانات و تجهیزات دولتی برای تربیت نیروهای مهارتی تلاش داریم مراکز دولتی را بار دیگر احیا کنیم.

وی با بیان اینکه بازبینی و بازنگری برنامه‌های درسی از دیگر اقدامات دانشگاه است ادامه داد: برنامه‌های درسی باید به روز بوده و براساس نیازسنجی جامعه باشد که این امر در جلسات شورای برنامه ریزی دانشگاه جامع علمی کاربردی محقق می‌شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی به برخی از تفاهم نامه‌های امضا شده با نهادهای مختلف اشاره کرد و گفت: پیگیری اجرای طرح سرباز ماهر، تفاهم نامه با معاونت امور زنان ریاست جمهوری در حوزه آموزش‌های مهارتی زنان، تفاهم نامه با کمیته امداد حضرت امام راحل و ایجاد خانه‌های خلاق در استان‌ها از جمله اقدامات ارزشمند چند ماه اخیر دانشگاه جامع علمی کاربردی بوده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا