لرستانلرستان- سردبیر

اساس توسعه، نیروی انسانی است

رئیس بنیاد نخبگان لرستان گفت: اساس توسعه، نیروی انسانی است.

به گزارش خبرنگار بازار کار در لرستان، حمزه امیری، در نشست امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری‌های مشترک دوجانبه بین دانشگاه لرستان و بنیاد نخبگان استان، اظهار کرد: اساس توسعه، نیروی انسانی است، اگر قرار بود به توسعه برسیم، اصل نیروی انسانی است که در استان وجود دارد و یکی از وظایف ما، کشف، نگه‌داشت، توانمندسازی و اثربخشی استعدادهای برتر است.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان  ادامه داد: ما با همکاری دانشگاه‌های استان، باید کوشش کنیم شرایطی فراهم شود تا نخبگان و استعدادهای برتر استان، رغبتی به مهاجرت نداشته باشند.

وی با بیان اینکه بحث مهاجرت نخبگان، فقط مختص مهاجرت به خارج کشور نیست بلکه نخبگان اگر از مناطق کمترتوسعه‌یافته به مناطق برخوردار بروند، خود به خود، باعث شکل‌گیری توسعه نامتوازن در کشور می‌شود، عنوان کرد: توسعه نامتوازن می‌تواند آسیب‌های مختلف در ابعاد گوناگون، داشته باشند.

امیری بیان کرد: با تقویت همکاری‌های متقابل، باید تلاش کنیم زمینه‌های شناسایی، توانمندسازی و اثربخشی نخبگان و استعدادهای برتر، رقم بخورد.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان عنوان کرد: دانشگاه لرستان، یکی‌از مراکز جدی دانشجویان مستعد، اساتید توانمند و مجموعه‌ای از مستعدین برتر و نخبگان است.

وی بیان کرد: باید ارتباط، همکاری‌ها و تعاملات بین بنیاد نخبگان و نظام دانشگاهی استان، گسترده‌تر شود.

امیری گفت: در تفاهم‌نامه منعقد شده، در سه بخش سعی کردیم در بحث توانمندکردن دانشجویان مستعد و حمایت‌های بنیاد نخبگان از آن‌ها، بسترهای لازم برای تسهیل در سپری‌کردن مسیر نخبگی، فراهم شود.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان افزود: در حوزه‌های فعالیت اساتید و اعضای هیئت علمی، در این تفاهم‌نامه، آورده شده که حمایت‌ها از اساتید جوان در قالب طرح شهید کاظمی آشتیانی، انجام شود تا اساتید جوانی که وارد دانشگاه می‌شوند نیرو و انگیزه‌ کافی داشته باشند و اثربخشی افراد، بیشتر شود.

وی بیان کرد: همچنین، برنامه‌های فرهنگی بنیاد ملی نخبگان در سراسر کشور اجرا می‌شوند که در دانشگاه لرستان نیز تلاش می‌شود از ظرفیت‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی، استفاده شود.

امیری اضافه کرد: در حوزه‌های پژوهشی نیز طرح شهید احمدی‌روشن که شامل هسته‌های پژوهشی مسئله‌محور می‌شود به این صورت است که اساتید، طرح‌های خود را متناسب با ظرفیت و مسائل استان مطرح می‌کنند و حمایت می‌شوند تا آن طرح‌ها، اجرایی شده و به یک محصول نهایی در راستای کاهش مشکلات و چالش‌های استان، تبدیل شوند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا