زنجان- سردبیر

استاندار زنجان تاکید کرد: لزوم ایجاد بستر مناسب برای تولید ثروت توسط نخبگان

 

استاندار زنجان گفت: باید با ایجاد بستر مناسب برای پیشرفت، کمک کنیم که نخبگان برای رشد خود و تولید ثروت در جامعه تلاش کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، محسن افشارچی در جلسه ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان استان، با اشاره به ضرورت ایجاد زیرساخت‌های لازم برای رشد نخبگان در کشور، گفت: دلیل اصلی مهاجرت بسیاری از نخبگان صرفاً مسائل و مشکلات اقتصادی کشور نیست، بلکه چون ما نتوانستیم زمینه و جایگاه لازم برای بکارگیری مناسب از ظرفیت نخبگان و زمینه مناسب برای رشد و پیشرفت آنان را فراهم کنیم سالانه شاهد مهاجرت بسیاری از نخبگان و دانش آموختگان ایرانی هستیم.

وی ادامه داد: باید با ایجاد بستر مناسب برای پیشرفت، کمک کنیم که نخبگان برای رشد خود و تولید ثروت در جامعه تلاش نمایند و آنها را در جایگاه مناسب خودشان به کار گیریم زیرا هر دانشجو به منزله بذری است که توان رشد و تولید ثروت را دارد و تنها باید زمینه آن را در استان و کشور فراهم کنیم.

افشارچی به بازدیدهای اخیر خود از خط تولید و دستگاه‌های چند واحد تولیدی در استان اشاره کرد و گفت: باید با ایجاد زمینه لازم برای تولید علم و به کارگیری مناسب از آن، به جایی برسیم که محصولات تولید شده را با استفاده از توان و دانش فرزندان این کشور بدست آوریم و نیرویی تربیت کنیم که بتواند در داخل کشور به عنصری مولد و کارآمد تبدیل شود.

وی با بیان اینکه استعدادها و ظرفیت بسیار بالایی در داخل کشور وجود دارد که باید از آن استفاده کرد، افزود: آورده تولید دانش، بسیار ارزشمندتر از ماشین آلات وارداتی است و باید در راستای تولید دانش و ارزش‌آفرینی آن تلاش کرد.

استاندار زنجان ابراز امیدواری که دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان با توجهی که به اهمیت توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان در استان دارند مشارکت و همراهی بیشتری در فراهم‌سازی مکان لازم برای استقرار و فعالیت پارک‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشجویان علاقمند داشته باشند و تاکید کرد: دانشگاه‌ها را باید از حالت مقاله محوری خارج کنیم و با تمام توان در حوزه دانش‌بنیان پیش برویم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا