اصفهاناصفهان- سردبیر

دعوت مدیرکل دفتراموراقتصادی استانداری اصفهان از فعالان اقتصادی پیشتاز در عرصه اشتغال

مدیر کل دفتر امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: اصفهان به ۴ منطقه ویژه از جمله شهرضا، شرق اصفهان، شاهین‌شهر و کاشان تجهیز می‌شود که برخی از این مناطق راه‌اندازی و برخی در حال اجرا است.

به گزارش بازارکار و نقل از خبرگزاری ایرنا، احسان شهیر عصر سه‌شنبه در جلسه منطقه ویژه اقتصادی شاهین‌شهر اظهار داشت: یکی از پروژه‌های پیشران استان اصفهان احداث و افزایش مناطق ویژه اقتصادی است که هر یک از این مناطق به یک بخشی از صنایع اختصاص می یابد مثلا در منطقه ویژه شهرضا صنایع شیمیایی متمرکز شده است.

وی ادامه داد: در منطقه ویژه شاهین‌شهر صنایع هایتک و زیر بنایی مثل لوازم خانگی و هواپیماسازی جای می‌گیرند که از مابقی فعالان اقتصادی که در عرصه اشتغالزایی پیشتاز هستند نیز دعوت بعمل می‌آید طرح‌های خود را ارائه دهند.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری اصفهان ادامه داد: طرح توسعه ساخت هواپیمای مسافربری و باری در منطقه ویژه اقتصادی شاهین شهر از سوی شرکت حصا مطرح شد که بالغ بر ۵۰ هزار اشتغال ایجاد خواهد شد و بااعتباری بالغ بر پنج میلیارد دلار سرمایه امکان عملیاتی کردن آن است.

شهیر با اشاره به اینکه همچنین در این جلسه تولید کنندگان لوازم خانگی به ارائه طرح خود پرداختند و گفت: گروه صنعتی انتخاب با تولید لوازم خانگی سهم زیادی از اشتغالزایی را در اصفهان دارد و از ۸ سال گذشته به دنبال احداث منطقه ویژه اقتصادی در نزدیکی فرودگاه برای ایجاد مسیر آسان‌تر برای صادرات محصولات است که در این جلسه تصمیم‌گیری نهایی اخذ شد.

وی با بیان اینکه لوازم خانگی و هواپیما سازی دو صنعتی است که نه آلودگی هوا بدنبال دارد و نه مصرف آب بالایی را می‌طلبد، ادامه داد: در حال حاضر ۹ طرح پیشران اقتصادی برای استان مشخص شده که دو طرح آن بحث منطقه ویژه اقتصادی برای شرق اصفهان و مجموعه دهکده لجستیک است که هر دو می‌تواند به بحث اشتغال در شرق اصفهان کمک کند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان تصریح کرد: برای طرح‌های پیشران اقتصادی پهنه‌ها مصوب و مقرر شد تا در شورای برنامه‌ریزی تدابیر لازم برای قطعی شدن این طرح‌ها انجام شود.

شهیر با بیان اینکه با اضافه شدن منطقه ویژه اقتصادی و دهکده لجستیک تحولات خوبی را شاهد خواهیم بود، اضافه کرد: این طرح‌ها می‌تواند استان را در جهت دستیابی به آمار و تعهد در خصوص تأمین اشتغال در سال‌های آینده کمک کند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا