اجتماعیاقتصادی و بازار سرمایهدسته‌بندی نشدهقوانین ومقررات کار

دستگاه‌های دولتی تسهیل‌گر فضای کسب و کار باشند

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: دستگاه‌های دولتی باید تسهیل گر فضای کسب و کار بوده و موانع سرمایه‌گذاری در این حوزه را برطرف کنند.


به گزارش  بازار کار به نقل از خبرنگار ایرنا، حامد ویس‌کرمی  در آئین تجلیل از کارگران و کارفرمایان نمونه که در سالن همایش‌های شبکه بهداشت پیشوا برگزار شد اظهار داشت: امروز ایران اسلامی به دلیل قرار گرفتن در شرایط خاص داخلی و بین‌المللی، بیش از هر زمان دیگر به حضور تأثیرگذار فعالان و نقش‌آفرینان حوزه اقتصادی نیاز دارد و از هر اقدامی که در این بخش یک گام به جلو محسوب می‌شود باید حمایت کرد.
وی افزود : کارگران و کارفرمایان مهمترین و نقش‌آفرین‌ترین بخش در حوزه اقتصاد کشور به حساب می‌آیند که باید زمینه فعالیت مؤثر آنان فراهم شود، کارگران به حمایت و رفع مشکلات و دغدغه‌های معیشتی و کارفرمایان به همراهی دستگاه‌های مختلف برای فعالیت بدون نگرانی از آینده کاری نیاز دارند.
ویس‌کرمی با بیان این که تحقق شعار ” تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین” در سایه همکاری مجموعه کارگران و کارفرمان میسر می‌شود افزود: اگر قرار است که در حوزه اقتصاد کشور اتفاقات تأثیرگذاری رخ دهد، باید این مهم ابتدا باید در حوزه‌های مختلف اجتماعی نمود پیدا کند که مهمترین آن، هم‌نظری و همکاری مجموعه کارگران و کارفرمایان است.
وی تأکید کرد: اتخاذ تدابیر دانش‌محور، توجه به ظرفیت‌های داخلی، بهبود شرایط کسب و کار با استفاده از بستر قانونی و حمایت از جامعه کارگری به عنوان سربازان خط مقدم تولید، می‌توان اهداف شعار سال تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب را در جامعه دست‌یافتنی کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با تأکید بر لزوم حمایت دستگاه‌های دولتی از کسب و کار گفت: دستگاه‌های دولتی باید تلاش کنند تا تسهیل‌گری در فضای کسب و کار تقویت شود و مسیر فعالیت تلاشگران حوزه تولید را که با سرمایه و بهره‌گیری از دانش خودشان و صرف هزینه و خدمت در این عرصه آمده‌اند، هموار سازند.
در پایان این مراسم از کارگران و کارفرمایان نمونه در بخش‌های مختلف تولیدی تقدیر شد.
پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا