زنجان- سردبیر

کسب‌وکارهای خرد و خانگی در استان زنجان شناسنامه‌دار می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: کسب و کارهای خرد و خانگی در سطح استان شناسنامه‌دار خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار به نقل از تسنیم، امروزه کسب و کارهای خانگی برای ایجاد اشتغال، کم کردن بیکاری، ایجاد درآمد و بهبود وضعیت معیشت افراد به عنوان راهکار مهم محسوب می‌شود و مزایای زیادی برای شاغلان آن دارد؛ در واقع کسب و کارهای خرد با سرمایه اندک که ایجاد می‌شوند اگر مورد حمایت قرار گیرند می‌توانند دارای ارزش افزوده فراوان باشند و در این راه برنامه‌های مهمی توسط دولت در حال انجام است.

در این راستا مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهارکرد: در کنار کسب و کارهای بزرگ، مشاغل خرد بسیاری در سطح استان مشغول به کار هستند که حمایت مسئولان در پیشرفت و گسترش آن‌ها ضروری است.

طیب جعفری افزود: تلاش دولت این است که آغاز کسب و کارهای خرد را تسهیل کرده و صدور مجوز و اعطای تسهیلات را آسان نماید. خوشبختانه طی چند ماه اخیر اقدامات خوبی هم از سوی وزارت‌خانه آغاز شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: اگر به‌شکل عادی با این کسب و کارها رفتار شود ممکن است در شبکه بانکی با مشکلات بسیاری مواجه شوند اما طبق طرح‌های ارائه شده توسط دولت، دستگاه‌های مختلف ملزم به حمایت از این مشاغل هستند تا به شتاب دهی طرح‌ها کمک شود.

جعفری در ادامه به شناسنامه‌دار کردن مشاغل خرد در سطح استان زنجان اشاره کرد و گفت: به تبع آن حمایت از کسب و کارها راحت‌تر و بهتر انجام خواهد شد؛ در حوزه اشتغال خرد و خانگی در استان نزدیک به 500 عنوان مجوز صادر می‌شد که این فرآیند در حال حاضر به سه روز کاهش پیدا کرده و تمام فرآیند کار به‌شکل الکترونیکی انجام می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با توجه به الکترونیکی شدن کارها، مجوزهای صادر شده در نیمه دوم سال 1400 در ماه‌های منتهی به پایان سال به اندازه کل سال بود.

وی بیان کرد: سایت مشاغل خانگی مدام بروزرسانی می‌شود و برخی مشاغل کم طرفدار حذف و برخی مشاغل که پرطرفدار و خواهان زیادی برای ایجاد آن هست اضافه می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا