اجتماعیاقتصادی و بازار سرمایهتسهیلاتدسته‌بندی نشدهسیستان و بلوچستان- سردبیرشرکت های خلاقمراکز رشدنوآوری و کارآفرینی

۱۵ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های اشتغالزا چابهار در حال پرداخت است

رییس صندوق کارآفرینی امید چابهار گفت: ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های اشتغالزا این شهرستان در حال پرداخت است که امیدواریم این تسهیلات در رفع مشکلات بیکاری نقش موثری داشته باشد.

به گزارش بازارکار به نقل از ایرنا محمدیاسین افرازه در اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش‌از ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به کارآفرینان پرداخت و چیز بالغ بر ۱۰۰میلیارد ریال طرح از سوی دستگاه های اجرایی معرفی شده که در مرحله تصویب و اخذ ضمانت هستند، پیش‌بینی می‌شود تا پایان خردادماه این تسهیلات به کارآفرینان پرداخت شود.
وی بیان کرد: با توجه به شعار سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین طرح‌هایی که زمینه نوآوری و دانش بنیان داشته باشند مورد حمایت ویژه صندوق کارآفرینی امید هستند و تسهیلات ارزان قیمت با وثایق سهل را قبول خواهیم کرد.
رییس صندوق کارآفرینی امید چابهار افزود: تفاهم‌نامه‌های متعددی با دستگاه‌های اجرایی از جمله جهاد کشاورزی، بهزیستی، کمیته امداد، میراث فرهنگی و گردشگری و بنیاد برکت منعقد شده و امیدواریم با همکاری و همراهی یکدیگر نقشی در کاهش بیکاری و رونق تولید و اشتغال داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه ماموریت این صندوق حمایت از کسب و کارهای کوچک است و عمده وجه تمایز آن با بانک‌ها، تأمین مالی برای افراد غیر بانک‌پذیر است، گفت: تجهیز سپرده‌های خرد مردم و تلفیق آن با اعتبارات دولت، شناسایی جوانان واجد شرایط، توانمند سازی جوانان و کمک در ایجاد کسب و کارهای خرد کم سرمایه و کاربردی با محوریت فعالیت‌های کارآفرینانه، رفع نیازهای منطقه‌ای، توسعه کسب و کارهای IT محور بر اساس شیوه‌های جهانی شبکه سازی کسب و کارهای بازار محور نظیر خوشه‌ها و زنجیره‌های ارزش در کشور برای اطمینان از پایداری کسب و کارها و هدفمندی تسهیلات پرداختی از دیگر اهداف است.
افرازه ادامه داد: سال گذشته نیز هشت میلیارد تومان به طرح های اشتغال‌زایی پرداخت شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا