یزدیزد- سردبیر

اختصاص هزار میلیارد تومان وام کم بهره با همکاری بنیاد برکت برای ایجاد اشتغال در حوزه دانش بنیان استان

استاندار یزد از اختصاص هزار میلیارد تومان وام کم بهره با همکاری بنیاد برکت برای ایجاد اشتغال در حوزه دانش بنیان استان خبرداد.

دکتر مهران فاطمی در نشست ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان یزد به ضرورت افزایش نشست های گفتگو محور در خصوص برنامه های حوزه دانش بنیان استان جهت هماهنگی و هم افزایی بیشتر در این حوزه اشاره کرد و اظهارداشت: تاکنون اقدامات قابل تقدیر اما پراکنده ای توسط بخش های مختلف انجام شده ولی لازمه تحقق شعار سال و برنامه های اساسی استان، تجمیع و بسیج تمامی مولفه های تاثیرگذار و  ظرفیت هاو مولفه های استان در این حوزه است.

استاندار یزد با بیان اینکه اساس توسعه و پیشرفت استان را بر مبنای دانایی محوری و دانش بنیان قرار داده ایم، بر برگزاری جلسات ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان به صورت هفتگی و مستمر تاکید کرد.

دکتر فاطمی با بیان اینکه تحولات و اتفاقات مثبت در حوزه دانش بنیان استان در قالب برنامه های تحولی اقتصاد دانش بنیان طراحی شده است، افزود: مبنا و چارچوب تحولی استان در حوزه شعار سال و اقتصاد دانش بنیان، برنامه تحولی تدوین شده در این حوزه است در عین حال امکان ویرایش برخی موارد وجود دارد.

استاندارد یزد خاطرنشان کرد: چشم اندازها، آیین نامه ها، ظرفیت ها و برنامه های عملیاتی و مشخص دانشگاه های استان باید در چارجوب زیست بوم نوآوری و فناوری و برنامه های تحولی دانش بنیان استان تدوین و ارائه شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش توسعه کمی و کیفی شرکت های دانش بنیان مرتبط با حوزه فعالیت صنایع استان را یکی از دروازه های ورود دانش به حوزه صنعت دانست و تصریح کرد: در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال در استان، به صورت شرکت به شرکت مسائل آن ها بررسی و تصمیمات لازم جهت حل مسائل و دغدغه های آن ها اتخاذ می شود.

دکتر فاطمی با بیان اینکه تحقق هدفگذاری فوق نیازمند نیروی انسانی قابل به لحاظ کارشناسی و تجربی، با انگیزه و با اعتماد به نفس است، گفت: روسای دانشگاه ها نگاه ویژه به جایگاه و فعالیت های حوزه دانش بنیان داشته باشند و بهترین، زبده ترین و با انگیزه‌ترین افراد را در این حوزه بکار گیرند.

استاندار یزد عمل به شعار را تکلیف شرعی و قانونی  دانست و افزود: بر این اساس توجه به شعار سال و فراهم سازی زمینه تحقق آن بر ما واجب است.

وی بر برگزاری دوره آموزشی فشرده و اورژانسی  تربیت کادر متخصص در حوزه دانش بنیان ها، حداکثر تا پایان شهریور و نیز برگزاری یکی از جلسات هیئت امنای دانشگاه ها جهت جمع بندی و ارائه درخواست های مربوط به دریافت مجوزها و منابع، ظرفیت ها و اختیارات لازم تاکید کرد.

دکتر فاطمی اساتید، دانشجویان و کارمندان را ستون های دانشگاه خواند و گفت: در این راستا باید ظرفیت های تشویقی و الزامی، جهت همراهی بدنه هیئت علمی دانشگاه ها در برنامه های این حوزه تدوین شود.

استاندار یزد در ادامه به طرح بورسیه ی شغلی دانشجویان در واحدهای صنعتی و تولیدی اشاره و خاطرنشان کرد: مسائل مربوط به اجرای این طرح در قالب جلسات فشرده بررسی و دنبال شود، پیگیری های ملی لازم در جریان سفر به تهران انجام خواهد شد.

وی همچنین از اختصاص هزار میلیارد تومان وام  4 درصد با همکاری بنیاد برکت جهت ایجاد اشتغال در استان؛ در حوزه دانش بنیان خبرداد.

دکتر فاطمی با بیان اینکه برای اینده یزد و نسل آینده باید پایه گذاری های جدید انجام شود، اظهارداشت: در این راستا حوزه صنعت و دانشگاه علاوه بر تکالیف قانونی خود، باید به مسئولیت های اجتماعی نیز توجه جدی شود.

استاندار یزد در ادامه بر حضور شخص مدیران دستگاه ها در جلسات ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان تاکید کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امید است ماحصل این جلسات و نشست ها منجر به تقویبت همدلی و وحدت در تحقق برنامه های حوزه اقتصاد دانش بنیان استان یزد شود و این استان بتواند در تراز شایسته ای شعار سال را محقق کرده و به شاخص ها، استانداردها  و اهداف و آرمان های در نظر گرفته شده در این حوزه برسد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا