کردستانکردستان- سردبیر

جذب ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در استان کردستان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کردستان گفت: یکی از برنامه‌های اصلی ما در سال جاری جذب ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی و ایجاد ۱۵ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی استان است.

به گزارش ایکنا از کردستان، رضا طوسی، در جشن خودکفایی و تجلیل از یاوران اشتغال کمیته امداد استان کردستان که امروز، ۱۸ خردادماه در اردوگاه امام علی(ع) برگزار شد، با اشاره به جشن خودکفایی خانواده‌های تحت پوشش اظهار کرد: امروز خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد با ایجاد اشتغال و خودکفایی خود و افراد زیر مجموعه شعار ما «می توانیم» را به معنای واقعی تحقق بخشیدند.

وی افزود: هدف ما از برگزاری جشن خودکفایی این است که گوشه‌ای از توانمندی‌های خانواده‌های مددجو را به معرض نمایش بگذاریم و از حامیان حوزه اشتغال و کارآفرینی تجلیل کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: علت بنیادی عدم توسعه استان کردستان، نبود سرمایه است که در این راستا حمایت بانک‌های عامل در اعطای تسهیلات بسیار مؤثر خواهد بود.

وی با اشاره به اعطای تسهیلات ۲۵۰ میلیارد تومانی به پنج هزار و ۴۵۵ طرح در سال گذشته خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات نسبت به سال قبل از آن، ۳۵ درصد رشد داشته است.

طوسی از پرداخت تسهیلات برای ۷ هزار نفر خبر داد و گفت: در سال گذشته همچنین برای ۴۱۶ نفر اشتغال بدون تسهیلات و ۳۴۶ نفر از طریق طرح های کاریابی اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: ۴۷ درصد اشتغالزایی در سال گذشته از طریق رهبران شغلی و ۵۳ درصد خود اشتغالی بوده و همچنین ۶۰ درصد اشتغالزایی‌ها در سطح شهر و ۴۰ درصد در سطح روستاها ایجاد شده‌است.

وی ادامه داد: ۶۹ درصد شغل‌های ایجاد شده به همت مردان و ۳۱ درصد به همت بانوان بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کردستان گفت: یکی از برنامه‌های اصلی ما در سال جاری جذب ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی و ایجاد ۱۵ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی استان است.

وی در پایان یادآور شد: هدف‌گذاری و پیگیری لازم ۷ هزار مورد شغل، بهره‌گیری از حمایت بانک‌ها، بهره‌گیری از ظرفیت جهادگران، استفاده از راهبران پیشران کشور و راهنمایان استانی، همکاری و تعامل با اوقاف و امور خیریه استان و ارگان ‌های ذیربط برای توسعه اشتغال مددجویان از برنامه‌های اجرایی کمیته امداد امام خمینی در سال جاری خواهد بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا