فارس- سردبیر

استاندار فارس : همه دستگاه‌ها باید برای تحقق ایده فارس بهشت سرمایه گذاران تلاش کنند

استاندار فارس بر لزوم تسهیل شرایط برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این استان تاکید کرد

به گزارش بازار کار به نقل از ایرنا استاندار فارس بر لزوم تسهیل شرایط برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این استان تاکید کرد و گفت: با توجه به امکانات، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بسیاری که در فارس وجود دارد ، این استان می‌تواند به بهشت سرمایه گذاری در کشور تبدیل شود و همه دستگاهها باید برای تحقق این ایده تلاش کنند.

دکتر محمد هادی ایمانیه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته صدور مجوزهای سرمایه گذاری در استان فارس سرعت بیشتری به خود می‌گیرد و بانک‌های دولتی و خصوصی هم سهم بیشتری از تسهیلات را در اختیار سرمایه گذاران استان قرار می دهند.

استاندار فارس گفت: تمامی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان به عنوان یک وظیفه باید در رفع موانع تولید و مشکلات فضای کسب و کار و سرمایه گذاری تمام توان خود را به کار گیرند.

استاندار فارس با بیان اینکه اقدامات لازم برای ورود سرمایه گذاران به شیراز و به بهشت سرمایه‌گذاران انجام شده است، گفت: در حوزه حمایت از سرمایه گذاری هیچ بن بستی در این استان وجود ندارد.

دکتر ایمانیه افزود: سازمان‌های فارس باید در راستای شکوفایی حوزه سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار اقدام کنند.

وی با بیان اینکه برای جذب سرمایه گذار نیاز به اقدامات خلاف قانون نیست، گفت: گاهی می توان با انعطاف از بعضی دستورالعمل ها برای توسعه این حوزه صرف نظر و یا آن را در راستای حمایت از سرمایه گذار تغییر داد.

استاندار فارس با بیان اینکه مجتمع گردشگری با ۱۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغال ۱۷ نفر در شهرستان داراب ساخته خواهد شد افزود: اکنون وارد عرصه بهشت سرمایه گذاری در شیراز شده‌ایم که سالها شعار آن داده شده است.

دکتر ایمانیه با بیان اینکه مهمترین نیاز سرمایه گذار اعتماد به حاکمیت کشور، استان و شهر است، تاکید کرد: اگر به فکر آبادانی و پیشرفت این شهر هستیم راهی جز همراهی سرمایه گذاران نیست؛ بنابراین حامی سرمایه گذاران در استان فارس و شهر شیراز خواهیم بود؛ چراکه فارس مهد فرصت های بی‌نظیر برای سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به نقش مردم و بخش خصوصی در توسعه کشور، گفت: نقش دولت ها در تمامی کشور های جهان تسهیل گری و بازگشایی مسیر برای مردم و سرمایه گذاران است. «پنجره واحد» با حضور مدیران کل و یا معاونین، ایجاد شده و موارد مرتبط با سرمایه گذاری مورد بررسی قرار می گیرد تا از تعلل و پاسکاری جلوگیری شود.

دکتر ایمانیه با بیان اینکه دادگستری و دادستانی استان فارس در تمامی زمینه ها مخصوصا سرمایه گذاری همراهی مطلوبی داشته است ، اظهار کرد: در حمایت از سرمایه گذاران جدی هستیم. تدابیری برای واگذاری تسهیلات با سپرده گذاری سرمایه در یکی از بانک ها و وصول وام به کار آفرینان در دست اقدام است.

استاندار فارس با بیان اینکه در صورت انعقاد قرارداد شهرداری شیراز با سرمایه گذاران، در اخذ مجوز ها و مراحل قانونی تسریع خواهد شد، گفت: حتما سرمایه گذاران در زمینه زیارتی شهر شیراز با احداث زائر سرا، مجتمع های رفاهی، خدماتی و… اقدام موثری خواهد بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا