آموزش و مهارتلرستان- سردبیر

مدیرعامل شرکت دانش بنیان صنعتی پریز ماشین : دستگاه پانل‌بر تمام اتوماتیک قابلیت برش تا ۳۰۰ ورق در روز را دارد

مدیرعامل شرکت دانش بنیان صنعتی پریز ماشین در لرستان گفت: دستگاه پانل‌بر تمام اتوماتیک قابلیت برش تا ۳۰۰ ورق در روز را دارد.

محمد احمدوند در گفتگو با خبرنگار بازار کار در لرستان اظهار کرد: شرکت صنعتی پریز ماشین تولید کننده دستگاه پانل بر تمام اتوماتیک است.

وی با بیان اینکه شرکت دانش بنیان «صنعتی پریز ماشین» تولید کننده انواع ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته است که در حال حاضر سه محصول را به بازار عرضه می‌کند، افزود: محصول اصلی شرکت «دستگاه پانل بر تمام اتوماتیک با برند آواد ماشین» است؛این محصول یک دستگاه برش انواع مختلف پلیت از جمله چوب، نئوپان و غیره است که به صورت تمام اتوماتیک، دقیق و بدون ضایعات قادر به برش‌های مختلف است.

فرآیند شکل‌گیری ایده و ثبت شرکت

مدیرعامل شرکت دانش بنیان صنعتی پریز ماشین در لرستان در خصوص فرآیند شکل‌گیری ایده و ثبت شرکت گفت: ایده اصلی طراحی این دستگاه ۹ سال پیش در کارگاه برش چوب شکل گرفت و عمده اره‌هایی که در بازار ایران موجود است برای برش به سه نفر نیاز دارند که به دلیل ایمنی پایین آسیب جسمی بالایی که ایجاد می‌کنند، ایده طراحی دستگاهی که نیاز به اپراتور را به حداقل برساند و از طرفی برش را به صورت اتوماتیک انجام دهد، شکل گرفت.

احمدوند ادامه داد: اقدام برای ساخت این دستگاه در سال ۱۳۹۰ صورت گرفت ولی به دلیل شرایط تحریم و نبودن قطعات مورد نیاز، ساخت اولین دستگاه تا سال ۱۳۹۶ طول کشید. در این مدت صفر تا صد ساخت دستگاه از نظر طراحی، برق، برنامه نویسی، پنوماتیک و مکانیک در شرکت انجام شد. سه سال پیاپی (سال های 1399-1397) تست آزمون و خطا انجام و مدلی که اکنون به بازار ارائه می‌شود، کاملا تست شده است.

وی افزود: پس از انجام تستهای مورد نیاز، شرکت صنعتی پریز ماشین در سال ۱۴۰۰ راه‌اندازی و چند ماه بعد موفق به اخذ عنوان دانش‌بنیان نوع ۲ در حوزه فناوری ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته شد.

مقایسه این محصول با دستگاه‌های موجود در بازار ایران

محمد احمدوند بیان کرد: این دستگاه نیاز به اپراتور به صورت نیمه وقت و قابلیت برش تا ۳۰۰ ورق در روز را دارد. در حالی که دستگاه‌های معمولی موجود در بازار نیاز به سه اپراتور تمام وقت دارند و حداکثر تعداد ۱۵ تا ۲۲ ورق را در روز برش می‌دهد. همچنین این دستگاه می‌تواند به صورت همزمان ۵ ورق را برش دهد. در حالیکه دستگاه های معمولی قادر به برش صرفاً یک ورق می باشند.

وی اضافه کرد: سرعت و دقت برش این دستگاه بسیار بالاست و دقت اندازه‌گیری آن با درصد تلرانس  0- 0.5 میلیمتر است و این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که برای اپراتور کاملاً ایمن است و در صورت غفلت نیز اپراتور آسیب نمی‌بیند.

مقایسه محصول با نمونه‌های خارجی

مدیرعامل شرکت دانش بنیان صنعتی پریز ماشین اظهار کرد: قیمت نمونه‌های چینی موجود در بازار ایران دو برابر و نمونه‌های اروپایی چهار برابر قیمت دستگاه تولیدی شرکت «صنعتی پریز ماشین»  است و دستگاه تولیدی این شرکت کیفیت قابل قبولی دارد و مزیت آن این است که کل آپشن های دستگاه های موجود در بازار را به صورت یک جا دارد.

وی افزود: بالغ بر ۱۰۰ تا ۱۵۰ دستگاه اروپایی در ایران وجود دارد که با هزینه‌های هنگفتی وارد کشور شده‌اند اما به دلیل مسائل تحریمی امکان ارائه خدمات سرویس و تعمیر میسر نیست و این دستگاه ها بلا استفاده مانده اند.

احمدوند گفت: شرکت صنعتی پریز ماشین با توجه به دانشی که در حوزه برنامه نویسی، راه اندازی، برق و اتوماسیون دارد می‌تواند تمامی دستگاه‌های اروپایی موجود در ایران را تعمیر و راه اندازی کند و با تبدیل برق و برنامه دستگاه به برق و برنامه این شرکت و با هزینه مقرون به صرفه دستگاه‌های موجود را راه اندازی (اورهال) نماید و خدمات بعدی را به شرکت ها ارائه دهد.

برنامه آینده شرکت

مدیرعامل شرکت دانش بنیان صنعتی پریز ماشین عنوان کرد: این شرکت در حال حاضر با 20 نفر نیروی کار مستقیم و 30 نفر نیروی کار غیرمستقیم سه محصول را در دست تولید دارد و در طرح پنج ساله توسعه، شرکت در نظر دارد تعداد محصولات را به ۱۵ نوع محصول برساند.

وی یادآور شد: با توجه به قیمت مناسب این دستگاه، چنانچه شرکت نقدینگی و فضای لازم را داشته باشد امکان ساخت این دستگاه به منظور صادرات را دارد. در صورت تولید، علاوه بر ممانعت از خروج ارز از کشور، ارز آوری خواهد داشت و همچنین ایجاد اشتغال برای 100 نفر نیروی کار مستقیم و 250 نفر به صورت غیرمستقیم تا سال 1405 از برنامه های اصلی این شرکت است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا