هرمزگان- سردبیر

توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی

شهردار بندرعباس گفت: جلب رضایت شهروندان مهمترین اولویت مدیریت شهری بندرعباس است و این مهم با اتمام پروژه های نیمه تمام و اشتغال جوانان در این حوزه تحقق می یابد.

به گزارش  بازار کار به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مهدی نوبانی با تشریح عملکرد شش ماهه دوم شهرداری بندرعباس بیان کرد: رسیدن به یک شهر پیشرفته، مستلزم داشتن امکانات و همکاری تمامی شهروندان و مسئولان آن شهر می باشد و شهر بندرعباس با توجه به رشد جمعیت و افزایش وسعت، نیازمند توسعه زیر ساختهای شهری است.
نوبانی تصریح کرد: در شش ماه گذشته بیشترین تلاش، کوشش و تمرکز مدیریت شهری، تمرکز بر ایجاد تعهد و خلاقیت نسبت به امور جاری و روزمره بوده است.
وی گفت: نگاه تحول گرايانه به شهر بندرعباس در شش ماه گذشته براساس اصلاح امور و تدوين چشم انداز و تكميل پروژه های نيمه كاره و در دست اقدام ادوار گذشته می باشد.
نوبانی افزود: از آنجایی که امور جاری و روزمره شهر باید در اولویت باشد پس نمیتوان شهرداری را تنها در تعریف پروژه کلان خلاصه کرد، زیرا شهر بندرعباس چالشی دایمی در ادوار گذشته داشته است و آن انجام کارهای روزمره و روتین می باشد که همواره به حال خود رها می شوند و به خاطر تکرار امورات، جنبه های کاری و مسئولیتی آنها از بین میرود و فقط به عنوان رفع تکلیف به آن نگاه می کنند .
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: تمام توان و ظرفیت خود را در مسیر توسعه و اجرای بهتر و پیشرفت شهر به کار می بندیم و جلب رضایت شهروندان مهمترین اولویت است.
نوبانی گفت: اهم اقدامات ۶ ماهه گذشته در حوزه عمرانی و زیربنایی شهر شامل؛ تکمیل و بهره برداری از تقاطع غیر همسطح قدس، ۲۰ مورد تکمیل، مرمت و بازسازی شبکه اصلی آبهای سطحی در مناطق ۴ گانه، پیگیری، تعمیر و تکمیل رواق بازار قدیم بندرعباس ۳۱ دهنه، نصب پل عابر پیاده روی حافظ روبروی اسکله حقانی به طول ۷۲ متر، تولید و اجرای بیش از ۶۹۵ تن آسفالت برای نگهداشت معابر اصلی و فرعی شهر، بهسازی و تکمیل پروژه های نظیر: توسعه و ادامه اجرای ساحل شرقی، پارک صدف، تقاطع های مهرگان،پیامبراعظم،راه آهن،خلیج فارس و زمین های ورزشی و فرهنگسراها می باشد.
شهردار بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود به توسعه فضای سبز شهری و تامین رفاه شهروندان اشاره و اظهار داشت: تامین روشنایی پارکها، بوستانها و فضای سبز شهر بندرعباس در راستای ارتقای سطح امنیت، آرامش و تامین رفاه حال شهروندان از دغدغه های شهرداری بود که بحمدا… روشنایی در پارکها و فضای سبز با ایجاد برج های نور و نصب چراغ عملیاتی شده و همه بوستانهای ساحلی، فضای سبز، و پارکهای سطح شهر از روشنایی کاملی برخوردار هستند.
نوبانی در ادامه با بیان اینکه اقدامات فرهنگی نقش اساسی و مهمی در توسعه شهری به دنبال دارد اظهار کرد: ارتقاء فرهنگ شهروندی، ایجاد شور و نشاط در بین مردم، اجرای سنت های بومی و محلی، توجه به مسائل فرهنگی، اجتماعی ورزشی از مهمترین موضوعات حوزه فرهنگ می باشد.
وی افزود: برگزاری یادواره ۶ شهید شهرداری، جشنواره فیلم ۱۰۵ ثانیه ای، تجلیل از بازنشستگان شهرداری، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در راستای حمایت از هنرمندان و تقویت مرکز خلاقیت شهرداری، راه اندازی مجدد مدرسه فوتبال، حمایت از تیم فوتبال شهرداری به منظور ارتقاء سطح نشاط عمومی جامعه که تاکنون نتایج قابل قبولی کسب نموده و همچنین کمک به مساجد و مراکز فرهنگی بصورت عادلانه بخشی از اقدامات مدیریت شهری در حوزه فرهنگ است.
شهردار بندرعباس گفت: راه اندازی سامانه ستاد جهت شفافیت در مناقصه و مزایده ها، راه اندازی اورژانس خدمات شهری در جهت کاهش زمان رفع مشکلات، بازگشایی مجدد باغ پرندگان، نصب المان های شهری جدید، نصب سردیس مشاهیرشهر، ساماندهی خودروهای حامل میوه و جانمایی محل شهربازی بزرگ بندرعباس و اقدامات اولیه جهت احداث بخشی از اقدامات انجام شده در ۶ ماهه دوم سال گذشته است.
شهردار بندرعباس بر ضرورت و اهمیت توجه به مقوله حمل ونقل عمومی تاکید و خاطر نشان کرد: توسعه شبکه ناوگان حمل و نقل عمومی و بهسازی و نوسازی آن همواره مورد توجه مدیریت شهری است و ایجاد زیر ساخت های لازم به این مسئله مهم نقش بسزایی در کاهش معضلات و مشکلات ترافیکی دارد.
نوبانی افزود: در سالجاری تعداد ۲۴ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر بندرعباس اضافه می شود که هزینه این ۲۴ دستگاه بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان می‌شود و با پیگیری و رایزنی‌های انجام شده توانستیم ۸۰ درصد این مبلغ از دولت تخفیف بگیریم و فقط بخشی از مبلغ ۲۰ درصد باقی مانده،حدود یازده میلیارد تومان از محل ارزش افزوده پرداخت کردیم امیدوارم اقدامات صورت گرفته منجر به آسودگی خاطر اشتغال جوانانی که در این حوزه نان آور خانواده هستن شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا