آموزش و مهارتاخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

یک مقام مسئول تاکید کرد؛ ضرورت توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی در جهت جلوگیری از مدرک‌گرایی

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، بر ضرورت توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی در جهت جلوگیری از مدرک‌گرایی و به بار نشستن خلاقیت و کارآفرینی دانش آموزان تأکید کرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، بر ضرورت توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی در جهت جلوگیری از مدرک‌گرایی و به بار نشستن خلاقیت و کارآفرینی دانش آموزان تأکید کرد.
به گزارش بازارکار به نقل از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، غلامحسین حسینی نیا در نخستین جلسه این شورا در دولت سیزدهم، با ارائه گزارشی از اقدامات دبیرخانه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی در دولت سیزدهم و همچنین کارگروه‌های تخصصی ایجاد شده است، گفت: مدرک گرایی از آفات بزرگ برای نظام آموزشی است و نه تنها برای سیستم آموزشی بلکه برای کل جامعه یک آسیب جدی محسوب می‌شود و متأسفانه مدرک تحصیلی، افراد را در جامعه صاحب شأن و منزلتی اجتماعی کرده است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور «مهارت گرایی»، را کلیدی برای تمامی قفل‌ها خواند و افزود: توسعه خارج از شعار «آموزش‌های مهارت محور» و دوری از مدرک گرایی به عنوان شاه کلید اشتغال پایدار و حل چالش‌های جامعه محسوب شده و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گام‌های مؤثری در به بار نشستن این مهم برداشته است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص چالش‌ها و پیشنهادات دبیرخانه شورای عالی با توجه به وظایف اجرایی پیش بینی شده در قانون، پیشنهادات کارگروه تخصصی صلاحیت حرفه‌ای در راستای شیوه نامه‌های تدوین استانداردهای آموزشی، ارزشیابی و شایستگی حرفه‌ها، اعتبار بخشی سنجش صلاحیت حرفه‌ای کشور و همچنین آئین نامه آموزش کسب شایستگی‌های نوآوری و کارآفرینی توضیحات مبسوطی را ارائه کرد که مورد بحث، بررسی قرار گرفت و تصمیم گیری شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا