یزدیزد- سردبیر

امام جمعه یزد : ستاد اجرایی فرمان امام برای بیکاران طرح اشتغالزایی تدوین کند

یزد- امام جمعه یزد گفت: یکی از اقداماتی که ستاد اجرایی فرمان در راستای اشتغالزایی باید انجام دهد، تدوین طرح اشتغالزایی برای گروه های مختلف بیکاران است.

، آیت الله محمدرضا ناصری صبح چهارشنبه در دیدار با مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به دسته بندی بیکاران اظهار داشت: یک گروه از بیکاران ما، فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند که علاقمند به انجام کار هستند اما برای انجام کار، سردرگم هستند و نیاز به طرح دارند.

وی عنوان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام می تواند طرح هایی را تدوین کند و این طرح ها را با آموزش در اختیار فارغ التحصیلان قرار دهید و با نظارت و حمایت، جوانان را در اجرای این طرح ها کمک کند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه صنعت پوشاک صنعتی است که می تواند مشکل اشتغال کشور را در سریعترین زمان ممکن حل کند، اظهار داشت: این صنعت نیاز به سرمایه گذاری کلان ندارد ضمن اینکه می تواند کشور ما را از واردات پوشاک بی نیاز کند.

ناصری با اشاره به اینکه کشور ما ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد و تامین لباس مورد نیاز این جمعیت، می تواند برای ۱۰ میلیون نفر اشتغالزایی کند، افزود: سرمایه گذاری در این عرصه برای زنان، فارغ التحصیلان دانشگاهی، طلاب و گروه های مختلف، کار مناسب ایجاد می کند.

وی بیان کرد: امروز سرمایه کشور صرف واردات پوشاک از چین و ترکیه می شود در حالی که می توان این ظرفیت عظیم را در کشور ایجاد کرد.

امام جمعه یزد تاکید کرد: اگر صنعت پوشاک در یزد و در سطح کشور تقویت شود، زنجیره صنعت نساجی کامل می شود و از کشت پنبه تا تولید پوشاک، رونق پیدا خواهد کرد.

ناصری عنوان کرد: این طرح حتی در روستاها نیز قابل اجراست و با آموزش می توان این صنعت را ایجاد کرد و در کمترین زمان به آن رونق بخشید.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا