پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

طرح ملی ترویج کارآفرینی با ۳۰ هزار دانشجو کلید خورد

معاون فناوری وزیر علوم: متاسفانه تعداد متقاضیان پذیرش در پارک ها و مراکز رشد در حال کاهش است

معاون فناوری وزیر علوم: متاسفانه تعداد متقاضیان پذیرش در پارک ها و مراکز رشد در حال کاهش است

علی خیرالدین گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی پایان نامه های دانشجویان باید بر اساس نیازهای کشور ارائه شود.

به گزارش بازارکار، علی خیرالدین معاون فناوری وزیر علوم امروز پنج شنبه در رویداد بررسی چالش ها و راهکارهای اشتغال زایی دانش بنیان در علوم زمین که در دانشگاه خوارزمی کرج برگزار شد، گفت: متاسفانه تعداد متقاضیان پذیرش در پارک ها و مراکز رشد در حال افت است.

خیرالدین بی توجهی به مقوله کارآفرینی در دانشگاه ها را عامل کاهش آمار مذکور دانست و افزود: ۹۰ هزار شغل دانش بنیان در پارک های علم و فناوری ایجاد شده و به دنبال تجاری سازی اشتغال هستیم در حالی که آمار اشتغال زایی شرکت ها تنها ۳۲۰ هزار مورد است.

وی با اشاره به اینکه پردیس های فناوری بستر مناسبی برای اشتغال است، اظهار داشت: طرح ملی ترویج کارافرینی با ۳۰ هزار دانشجو کلید خورده است، به هر دانشجو ۱ میلیون تومان برای حضور در دوره های کارآفرینی و ۵ میلیون تومان برای کارافرینی تسهیلات داده می شود.

خیرالدین به سهم ۴۰ درصدی فارغ التحصیلان دانشگاهی از آمار بیکاری اشاره و تصریح کرد: باید بتوانیم تخصصی قدم برداریم، سال گذشته ۶۵ هزار شغل ایجاد کردیم که این آمار در سال جدید به ۹۰ هزار مورد طی سال جدید در پارک های علم و فناوری رسیده است.

وی جلوگیری از مهاجرت نخبگان را در گرو توانمندسازی، مهارت آموزی و ارتباط بین دانشگاه و صنعت دانست و گفت: طرح دستیار فناوری در ۳۱ استان در حال اجرا بوده و ۸ هزار و ۵۰۰ نفر دانشجو داوطلب و ۹۰۰ شرکت متقاضی همراهی و همکاری با وزارت علوم شده اند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا