پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

بازدید معاون آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی از نمایشگاه مشاغل خانگی در قزوین

معاون آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی از نمایشگاه مشاغل خانگی استان قزوین در محل برگزاری نمایشگاه های این استان بازدید کرد.

دکتر بیجندی معاون آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی از نمایشگاه مشاغل خانگی استان قزوین در محل برگزاری نمایشگاه های این استان بازدید کرد.
به گزارش خبرنگار بازارکار، در این نمایشگاه دستاوردهای مشاغل خانگی و صنایع دستی استان البرز در زمینه پوشاک، صنایع دستی، فرش، شرینی و خوراکی های سنتی، چرم و … در قالب 137 غرفه ارائه شد.
در بازدید دکتر محمد صادق بیجندی از این نمایشگاه، دکتر پیله چی رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین و دست اندرکاران طرح توسعه مشاغل خانگی این طرح در استان قزوین از جمله خانم سمانه مولاوردیخانی معاون آموزشی جهاد دانشگاهی قزوین و آقای زرآبادی مسئول طرح مشاغل خانگی در استان وی را همراهی می کردند.
 معاون آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی در این بازدید پیشنهاد داد؛ جهاد دانشگاهی استان قزوین در چند رسته و بخش از جمله پوشاک، اسباب بازی، چرم و نیز شرینی و سوغات فعال شده و به توسعه شبکه های مرتبط بپردازد. از مهمترین موضوعات مورد بحث معاون آموزشی جهاد دانشگاهی در بازدید از غرفه ها نیز بحث برندسازی،بسته بندی، توسعه بازاریابی و شبکه سازی با استفاده از ظرفیت های جهاد دانشگاهی استان بود که اغلب فعالان و غرفه داران در این زمینه ها ضعف و نیز سوال و درخواست داشتند.
این نمایشگاه به همت جهاد دانشگاهی استان البرز و با همراهی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، استانتداری قزوین و …برنامه ریزی و اجرا شد .
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی قزوین نیز در حاشیه این نمایشگاه و  در  دیدار با معاون آموزش و کارآفرینی جهاد ددانشگاهی از این نمایشگاه به بازارکار گفت : با توجه به جلسه ای که با دکتر بیجندی داشتیم مقرر شد برگزاری نمایشگاه مشاغل خانگی استان در تقویم برگزاری نمایشگاه های استان قرار گیرد.
وی افزود: توسعه مشاغل خانگی نقش مهمی در توسعه اشتغال و کارآفرینی دارد و برگزاری نمایشگاه توانمندی های حوزه مشاغل خانگی، بستر بسیار مناسبی جهت معرفی آن ها و افزایش تعاملات فعالان این حوزه است.
احمد خورگامی افزود : با توجه به این مهم نمایشگاه مشاغل خانگی، در راستای حمایت از کالای ایرانی و با هدف معرفی دستاوردها و توانمندی های فعالان مرتبط در این امر در دستور کار این شرکت قرار گرفت و این نمایشگاه با همکاری مشترک با جهاد دانشگاهی قزوین دایر شد.
وی اظهار داشت : بیش از ۱۳۰ مشارکت کننده از استان قزوین در حوزه های صنایع دستی، پوشاک، فرش، مواد غذایی، کیف و کفش و گیاهان دارویی تولیدات و محصولات خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند.
خورگامی خاطر نشان کرد : برگزاری کارگاه های آموزشی رایگان طی ایام برگزاری نمایشگاه از جمله برنامه های جانبی نمایشگاه فوق بود.

 نمایشگاه مشاغل خانگی قزوین با شعار«هر خانه یک محصول» در راستای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی وزارت کار با همکاری جهاد دانشگاهی این استان و شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ افتتاح شد. نمایشگاه مشاغل خانگی استان قزوین روزهای ۱۶ تا ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین دایر بود.

گ

گزارش: امیرعلی بینام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا