هرمزگانهرمزگان- سردبیر

بازارچه صنایع دستی در رودان یک ضرورت است

امام جمعه رودان گفت: رونق بخشی به صنایع دستی و مشاغل خانگی با راه‌اندازی یک بازچه در شهرستان ضرورت است و مسوولان برای تحقق این امر همت کنند.

به گزارش بازار کار، حجت‌الاسلام مهدی دری در خطبه‌های نمازجمعه ظهر امروز با تبریک دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا(ع) اظهار داشت: در روایت متعدد آن امام همام همواره بر رعایت اخلاق نیک و شایسته تاکید کردند و باید بنا بر فرموده ایشان انسان همیشه مایه خیر باشد.

وی با اشاره به رهمنودهای مقام معظم رهبری در سی سومین مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) گفت: رهبری بر رفع محرومیت زدایی در جامعه و پیاده کردن اسلام ناب محمدی تاکید کرده‌اند چرا که در نقطه مقابله عده‌ای بدنبال اسلام آمریکایی هستند و این‌ها به دنبال دور کردن اسلام واقعی و هویت‌زدایی از انقلاب هستند.

حجت‌الاسلام دری ادامه داد: ایشان تاکید کردند نگذارید یاد امام از جامعه کمرنگ شود و بر همین اساس باید در این رابطه برای تبیین شخصیت این انسان بزرگ به‌طور ویژه کارهای بسیاری انجام شود چرا که ذره ذره زندگی آن بزرگوار درس است.

وی گفت: ایشان بر مرتجی نبودن تاکید داشتند، یعنی تابعه سبک و زندگی غربی نبودن در واقع فرهنگ اصیل و اسلامی در جمهوری اسلامی با یاری رساندن به دیگران تبیین می‌شود و غنا فرهنگ ما برخی رفتارها از جمله عدم توجه به پدر و مادر به‌دنبال هوا و هوس بودن و خوش گذران بودن را نمی‌پذیرد.

حجت‌الاسلام دری تصریح کرد: فریب‌ها و جنگ روانی دشمنان بنا به فرموده رهبری باید افشا شود چراکه دشمنان ایران اسلامی خودشان منبع دروغ، تجاوز و ظلم هستند.

امام جمعه رودان بیان داشت: قدرشناسی از مسوولان نیز مورد تاکید معظم له است و همانطور که بیان داشتند: قطعا باید قدر دان آن رییس جمهوری باشیم که خود را در به بین فقیرترین مردم می‌رسانند تا به بررسی مشکلات آنان بپردازند.

وی گفت: رونق بخشی به صنایع دستی و مشاغل خانگی در شهرستان رودان یک ضرورت است که با راه‌اندازی یک بازارچه صنایع دستی گام مهمی در این راه برداشته خواهد شد.

حجت‌الاسلام دری تاکید کرد: باید بازارچه‌ای به‌صورت هفتگی راه‌اندازی شود تا مشاغل خانگی اقشار مختلف بویژه روستاییان به دید عموم برسد.

وی با اشاره به روز گل و گیاه در هفته پیش رو گفت: این شهرستان ظرفیت پرورش انواع گل و گیاه را دارد و این ظرفیت باید تبدیل به یک فرصتی برای معرفی شهرستان شود.

امام جمعه رودان به افتخار آفرینی جوانان ورزشکار رودانی در صحنه‌های ملی و بین المللی اشاره کرد و گفت: حمایت از این جوانان مایه بالندگی تمام شهرستان و کسب افتخارات روز افزون خواهد شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا