فارس- سردبیر

امام‌جمعه شیراز: باید در عرصه اقتصادی نیز قدرتمند شویم

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با تاکید بر اینکه در عرصه اقتصادی نیز قدرتمند شویم گفت: باید تحصیل‌کردگان و دانشگاهیان در عرصه تولید دانش‌بنیان و اشتغالزا به میدان بیایند.

به گزارش بازار کار به نقل از ایرنا ، آیت‌الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز افزود: باید قدرت اقتصادی هم به رخ دشمن کشید و فقط قدرت نظامی کافی نیست.

وی با بیان اینکه عزت دنیا و آخرت با کسب قدرت در همه ابعاد به دست می‌آید، گفت: باید جوانانی که نیازمند حمایت هستند، از سوی افراد متمکن حمایت شوند چون ثروت و رونق آن برای کل جامعه است.
امام‌جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی مباحث در عرصه سیاست خارجی گفت: جامعه ما در یک‌ جهاتی باید صبر را انجام دهد، در ماجرای برجام ما کوتاه نیامدیم طرف مذاکره به قول خود وفادار نماند اما باز برخی دوباره سازش و کوتاه آمدن را مطرح می‌کنند.
وی هشدار داد: این بساطی است که قدرتمندان درست کردند تا به ما زور بگویند.
دژکام با اشاره به مواضع رؤسای جمهور پیشین، سابق و فعلی آمریکا در قبال ایران گفت: با وجود گذشت سه دوره ریاست جمهوری با سه رویکرد مختلف زورگویی آنها ادامه داشته است، ما همه مسیرها را رفتیم اما خدا به ما اجازه ذلت نداد.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه مومن حق ندارد خود را ذلیل کند، افزود: باید در عرصه سیاست خارجی، مسیری که مقام معظم رهبری می‌گوید محکم دنبال کنیم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه شیراز گفت: ارگان‌های دولتی و دستگاه‌های اجرایی این استان باید جهت‌گیری فرهنگی به ویژه در زمینه فرهنگ اقتصاد مقاومتی را مشخص و پیگیری و در زمینه مسائل فرهنگی به موازات دیگر خدمات وظیفه خود را انجام دهند.
دژکام با اشاره به تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۵۹ با عنوان ستاد انقلاب فرهنگی عنوان کرد: این شورا وظایفی دارد و ذیل این شورا تشکیلاتی به نام شورای فرهنگ عمومی داریم که در استان‌ها و شهرستان‌ها تشکیل می‌شود.
امام جمعه شیراز با اشاره به وظایف شورای فرهنگ عمومی تصریح کرد: هر مسئله فرهنگی نباید به این شورا نسبت داد چون شورا کار اجرایی نمی‌کند بلکه برای مشورت است، کار اجرایی را نمی‌توان به شورا سپرد.
آیت‌الله دژکام با بیان اینکه کار اجرایی در حوزه فرهنگی بر عهده هشت دستگاه فرهنگی و هنری است، عنوان کرد: نسل جوان باید تقسیم کارها و وظایف دستگاه‌ها را بدانند بنابراین وظایف شورای فرهنگ عمومی سیاست‌گذاری در حوزه فرهنگ است که مسئولان اجرایی با این سیاست‌ها باید حرکت کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا