فارس- سردبیر

تقویت شرکت های دانش بنیان، کاهش وابستگی کشور به واردات

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز: فعالیت ها و تولیدات شرکت های دانش بنیان، مورد نیاز کشور، برای مقابله با تحریم ها و رفع مشکلات و چالش ها است و ضرورت دارد راهکارهای رفع آن هر چه سریعتر اجرایی شود.

به گزارش بازار کار به نقل از سینا پرس دکتر سید وحید حسینی در نشست خبری حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت شرکت های دانش بنیان و توسعه این شرکت ها، بر تلاش برای راهکارهای برون رفت از چالش های موجود در کشور با تقویت شرکت های دانش بنیان تاکید کرد.

حسینی با تاکید بر فراهم سازی بسترهای مناسب برای تقویت شرکت های دانش بنیان سلامت محور، افزود: فعالیت ها و تولیدات شرکت های دانش بنیان، مورد نیاز کشور، برای مقابله با تحریم ها و رفع مشکلات و چالش ها است و ضرورت دارد راهکارهای رفع آن هر چه سریعتر اجرایی شود.

او ادامه داد: تلاش برای تقویت شرکت های دانش بنیان و توسعه آن در راستای تولیدات با کیفیت داخلی، کمک شایانی به کاهش وابستگی کشور به واردات و جلوگیری از خروج ارز می شود، البته حمایت از شرکت های دانش بنیان و رفع دغدغه ها و چالش های آنان، نیازمند همکاری همه سازمان ها است.

وی همچنین در این نشست با بررسی مصوبات قبلی ستاد دانشگاهی حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی، بر عزم جدی مسوولان دانشگاه بر کمک به شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت برای رسیدن به تولیدات داخلی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید کرد.

معاونان و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پیرامون ارتقای فعالیت ها و حمایت از شرکت های دانش بنیان و اشتغال آفرینی پرداختند.

همچنین بررسی چالش های شرکت های دانش بنیان، ایجاد انگیزه بیشتر در شرکت های دانش بنیان، پیگیری مسایل مربوط به این شرکت ها با مسوولان استانی، کشوری و سازمان غذا و دارو، برگزاری نمایشگاه تجهیزات پزشکی و دارویی، استفاده بیشتر از نخبگان در موضوعات پژوهشی، تعیین شاخص های کمی و کیفی اجرایی برای شرکت های دانش بنیان، دیگر محور برگزاری این نشست هفتگی بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا