آموزش و پرورشخراسان جنوبی- سردبیردسته‌بندی نشدهفرهنگی و اجتماعی

کمبود ۵۶۹ معلم در مدارس خراسان جنوبی

 مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: امسال کمبود ۵۶۹ معلم در مدارس استان احساس می‌شود که از طرق مختلف در حال تلاش برای رفع کمبود هستیم.


علیرضا موسوی نژاد، به رسانه‌های گروهی گفت: مهر سال گذشته در زمان شروع سال تحصیلی، کمبود دو هزار معلم در فضای آموزشی خراسان جنوبی احساس می‌شد که با پیگیری‌ها و استفاده از راه‌های مختلف برای جذب معلم، امسال این عدد را به ۵۶۹ معلم رسانده ایم.
به گزارش بازار کار به نقل از ایسنا، وی افزود: برای امسال در تلاشیم که کمبود معلم را از طریق راه‌های مختلف مانند جذب معلم حق التدریسی، بازنشستگان، نیروهای سرباز معلم، خرید خدمات، فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، دانشجویان سال سوم و چهارم و نیروهای انتقالی تأمین کنیم تا در مهر هیچ کلاسی بدون معلم نماند.
موسوی نژاد گفت: در مجموع چالش بزرگی که در استان وجود دارد پراکندگی جمعیت است به نحوی که در یک روستا یک معلم به ۵ دانش آموز و در مرکز استان یک معلم به ۳۷ دانش آموز درس می‌دهد.
وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۲۳ هزار دانش آموز استان در سامانه کتب درسی ثبت سفارش کردند، تصریح کرد: ۲۱ خرداد آخرین فرصت ثبت سفارش کتاب میان پایه‌ای است.
موسوی نژاد با بیان اینکه حدود ۹۳ درصد دانش آموزان دختر و پسر دوره‌های مختلف تحصیلی ثبت سفارش شده‌اند، افزود: آموزش و پرورش استان در میانگین ثبت سفارش کشور رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه تنها یک روز دیگر دانش آموزان فرصت دارند تا نسبت به ثبت سفارش کتب درسی خود اقدام کنند افزود: تاکنون قریب به ۱۰ هزار دانش آموز هنوز برای ثبت سفارش کتب درسی اقدام نکرده اند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه ثبت سفارش کتب درسی پایه‌های اول، هفتم و یازدهم از پنجم مرداد لغایت یازدهم شهریورماه سال جاری، آغاز می‌شود، تصریح کرد: دانش آموزان متقاضی اصلاح ثبت سفارش کتب درسی که خواستار تغییر رشته و یا تکرار پایه هستند، می‌توانند ۱۲ مردادلغایت ۳۱ شهریورماه سال جاری بامراجعه سامانه ثبت سفارش کتب درسی به آدرس:www.irtextbook.com اقدام کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا