آموزش و مهارتلرستان- سردبیر

تحول در شاخص‌های اقتصادی لرستان بر اساس سند آمایش صنعتی، معدنی و تجاری خواهد بود

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت گفت: اگر تمامی فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف مرتبط با وزارت صمت در لرستان را بر اساس سند آمایش صنعتی، معدنی و تجاری این استان هدایت شود، در آینده نزدیک تحول در شاخص‌های اقتصادی این استان را شاهد خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار بازار کار در لرستان و به نقل از ایسنا، محمدجواد حاجی حسینی در نخستین برنامه سفر به لرستان در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه خرم‌آباد و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان، با تبریک ولادت با سعادت امام رضا (ع)، ضمن ارائه گزارش در خصوص روند اجرای برنامه‌های تحولی وزارت صمت در بخش‌های مختلف، از تنظیم سند آمایش صنعتی، معدنی و تجاری لرستان در این وزارتخانه با استفاده از دیدگاه‌ها و نقطه نظرات استاندار و نمایندگان محترم مجلس خبر داد.

وی با اشاره به دغدغه‌های جدی وزارت صمت در تقابل با فساد در بخش‌های مختلف، خاطرنشان کرد: با هوشمند سازی بسیاری از فرایندهای اداری موجود در بخش‌های صنعتی، معدنی و تجاری، حذف امضاهای طلایی و فسادهای مربوط به این حوزه در این وزارتخانه را از جمله دستاوردها و دغدغه‌های جدی در دوره تحولی عنوان کرد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت با قدردانی از همراهی و دغدغه‌مندی نمایندگان ولی‌فقیه و ائمه جمعه و جماعات در مناطق مختلف کشور، تصریح کرد: اجرای بیش از یکصد برنامه تحولی در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین دستگاه‌های اجرایی کشور قرار دارد که در مسیر تکمیل و پیشرفت آن‌ها به همراهی و هدایت نخبگان و فرهیختگان به‌ویژه علمای اعلام، نمایندگان ولی‌فقیه و ائمه جمعه و جماعات نیازمندیم.

حاجی حسینی به افزایش قابل‌توجه حجم صادرات غیرنفتی کشور اشاره کرد و افزود: با وجود تداوم شرایط تحریمی و جنگ ظالمانه اقتصادی دشمنان با تدابیر گسترده اتخاذ شده مثبت شدن تراز تجاری کشور و افزایش قابل توجه حجم صادرات غیرنفتی کشور بر اساس وعده وزیر محترم صمت در موعد رأی اعتماد را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: وزارت صمت در جهت تحقق اهداف شعار سال و منویات رهبری معظم انقلاب از همان روزهای نخستین سال نسبت به تجمیع تمامی ظرفیت‌ها و امکانات اقدام کرد و برنامه جامع خود در حوزه دانش‌بنیان را ابلاغ کرد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا