پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیان

معاون وزارت صمت خبر داد؛ اعطای جایزه صادراتی به شرکت‌های دانش‌بنیان تقاضا محور

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اعطای جایزه صادراتی به شرکت‌های دانش‌بنیان تقاضا محور، از تهیه طرح آمایش صنعت برای ۴۸۰ شهرستان کشور خبر داد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اعطای جایزه صادراتی به شرکت‌های دانش‌بنیان تقاضا محور، از تهیه طرح آمایش صنعت برای ۴۸۰ شهرستان کشور خبر داد.
به گزارش مهر، محمد جواد حاجی حسینی دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان در سخنانی با بیان اینکه ۱۰۶ پروژه تحولی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستور کار قرار گرفته است اظهار داشت: با برنامه ریزی صورت گرفته، مقرر شده که به شرکت دانش بنیانی جایزه صادراتی اعطا شود که تقاضا محور هستند، نه شرکت‌هایی که چیزی را تولید می‌کنند سپس دنبال مشتری برای آن باشند.
وی با بیان اینکه اعتبارات خوبی نیز در این رابطه در نظر گرفته شده است عنوان کرد: در وزارت صمت به دنبال احیای طرح‌های نیمه کاره هستیم.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه به عنوان مثال برای طرح‌های نیمه تمام استان سیستان و بلوچستان نزدیک به هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است افزود: این گونه اعتبارات با اولویت مناطق محروم در نظر گرفته شده است تا طرح‌هایی که چند سال است نیمه تمام باقی مانده به سرانجامی برسند.
حاجی حسینی با تاکید بر اینکه طرح‌های ایجادی مگر اینکه طرح‌های استراتژیک و اولویت دار باشند که در دستور کار قرار بگیرند گفت: عمده مشکلات ما در وزارت صنعت، معدن و تجارت، نداشتن طرح آمایش صنعت بود که با اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته برای ۴۸۰ شهرستان طرح آمایش صنعت تهیه شده است.
وی با بیان اینکه این امر نیز برای لرستان صورت گرفته و طرح‌های نیمه تمام، راکد، تعطیل، نیمه تعطیل و زیر ظرفیت این استان شناسایی شده و با همه نمایندگان لرستان نیز جلساتی را در این رابطه برگزار کرده‌ایم ادامه داد: این امر اتفاق خیلی خوبی برای کشور است.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به مثبت شدن تراز تجاری کشور برای اولین بار بیان داشت: برای اولین بار تراز تجاری غیر نفتی کشور ۴۰۰ میلیون دلار شده است.
حاجی حسینی همچنین با اشاره به موضوع درج قیمت تولید کننده و اعلام اینکه قیمت کالای مصرفی تا ۳۰ درصد و کالای سرمایه‌ای تا ۲۰ درصد می‌تواند افزایش پیدا کند ادامه داد: مردم نباید سردرگم شوند، اجرای این طرح موجب ایجاد شفافیت مالیاتی و… می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا