فارس- سردبیر

ارتقای جایگاه دانشگاه با تقویت همکاری با مراکز علمی دنیا

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر نگاه ویژه استادان به حوزه آموزش و پژوهش تاکید کرد.

ارتقای جایگاه دانشگاه با تقویت همکاری با مراکز علمی دنیابه گزارش بازار کار به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس،رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در آیین گرامیداشت روز استاد و آموزش گفت: در بحران کرونا با توجه به ناشناخته بودن این بیماری، فشار‌های بسیار زیادی به مجموعه سلامت وارد شده که به لطف خداوند، تلاش اساتید و کارکنان بهداشت و درمان، همکاری‌های بین بخشی و مشارکت مردم، این بیماری مدیریت شد.

سید وحید حسینی با بیان اینکه آسیب قابل توجهی در بحران کروناویروس به حوزه آموزش وارد شده است افزود: ضرورت دارد با همکاری و حمایت اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه، نگاه ویژه‌ای به حوزه آموزش و پژوهش شود.
مسوول ارشد حوزه سلامت فارس در این آیین بر سرعت بخشیدن در رفع چالش‌های موجود در حوزه آموزش تاکید کرد و افزود: باید برخی تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کرد و از آن برای پیشرفت و رفع موانع استفاده کرد.
دکتر حسینی اظهار کرد: اساتید دانشگاه و به ویژه پیشکسوتان به عنوان افرادی دلسوز و متعهد، از سرمایه‌های دانشگاه به شمار می‌روند و ضرورت دارد برای پیشبرد اهداف، پرورش و تربیت دانشجویان و نسل‌های آینده، از تجربیات آنان استفاده کرد، همانطور که در بحران کروناویروس وجود این اساتید باعث موفقیت در مدیریت کرونا شد.
او همچنین با اشاره به وضعیت مطلوب کروناویروس در کشور و استان، خواستار همکاری و حمایت اساتید در ارتقای واحد بین الملل و ارتباط با مراکز علمی داخلی و خارجی با حضور در مجامع علمی و برگزاری کنگره ها، کنفرانس‌ها و همایش‌ها شد که این امر موجب ارتقای جایگاه دانشگاه علوم پزشکی شیراز می‌شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت شرکت‌های دانش بنیان، گفت: نیاز است اساتید، اعضای هیات علمی، دانشجویان و نخبگان در همین راستا در توسعه شرکت‌های دانش بنیان برای تولید محصولات در خودکفایی و پیشرفت کشور گام بردارند.
بیشتر بخوانید:

ضرورت ایجاد هم افزایی بین دانشگاه‌های فارس برای خدمت به جامعه

او با قدردانی از اساتید دانشگاه اعلام کرد: دانشگاه به عنوان محل همفکری اساتید است و اساتید با راهنمایی‌ها و حمایت‌های خود، دانشگاه را در پیشبرد اهداف کمک کنند.
دکتر حسینی افزود: هم اندیشی با گروه‌های آموزشی از هفته‌های اخیر آغاز و با برنامه ریزی‌های انجام شده، به صورت هفتگی با گروه‌های مختلف آموزشی دیدار کرده و از نزدیک با چالش‌ها و مسایل آنان آشنا و از نقطه نظرات آن‌ها در مسیر پیشرفت دانشگاه استفاده می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا