خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

آستان قدس رضوی از شرکت های دانش‌ بنیان حمایت می‌ کند

تفاهم‌ نامه همکاری برای سرعت بخشیدن به فعالیت های دانش‌ بنیان بین معاونت علمی و فناوری رییس‌ جمهور و آستان قدس رضوی به امضا رسید.

به گزارش بازارکار و به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، تولیت آستان قدس رضوی گفت: حمایت از شرکت های دانش‌ بنیان برای رشد و آستان قدس رضوی از شرکت های دانش‌ بنیان حمایت می‌ کند تقویت آن ها بدون نگاه سوداگرانه و سودجویانه از وظایف و برنامه‌های این نهاد است.

حجت‌ الاسلام والمسلمین احمد مروی امروز در دومین نمایشگاه دستاوردهای شرکتهای دانش‌ بنیان بنیاد بهره‌ وری موقوفات آستان قدس رضوی گفت: دشمنان و استعمارگران دنبال این هستند که ساحت دین را از ساحت اقتصاد جدا نمایند و این اقدام را انجام داده و نتیجه گرفته‌ اند. دشمنان ابتدا افکار را در جهتی که خودشان می‌ خواهند سوق داده و سپس کاری که می‌ خواهند انجام می‌ دهند.
وی با بیان اینکه امام علی(ع) در زمان خود دیدگاه دانش‌ بنیانی داشت، بیان کرد: آن حضرت زمین‌ های زیادی را آباد و قناتهای زیادی را ایجاد کرد اما دشمنان با ظرافت هر جا عکس امام علی(ع) را کشیدند یک شمشیر دست آن حضرت کشیدند و به ما معرفی کردند در حالی که از منظر آن حضرت کار و تلاش و تولید عبادت است.
حجت الاسلام والمسلمین مروی اظهار داشت: با توقف تولید و دانش در کشور و واردات بی رویه از خارج، سلطه دشمن هم می‌ آید. کسانی هم که تولیدگر هستند و جنس نامرغوب تولید می‌کنند به استعمار کمک می کنند.
وی گفت: رهبر معظم انقلاب حدود ۱۰ سال است که در حوزه اقتصاد، کار و کارگر و معیشت شعارهای سال را نامگذاری می‌ کنند، این یعنی ساحت دین و اقتصاد جدا نیست.
تولیت آستان قدس افزود: بعضی از وارد کننده‌ ها فقط نگاه سوداگرانه دارند و با کار خود به کشور خیانت و جوانان را بیکار می‌ کنند، آنها همواره در مقابل شرکتهای دانش‌ بنیان مقاومت می کنند، بنابراین در مقابل آنها باید ایستاد و مبارزه کرد.

آستان قدس رضوی رویکرد تصدی‌ گری ندارد
قائم مقام تولیت آستان قدس هم گفت: کشور ما از ثروت و زیرساخت‌ های بسیار خوبی برخوردار است، آنچه مهم است اینکه بوسیله جوانان متخصص، متعهد و دانشمند این ثروت به ارزش افزوده تبدیل شود.
مالک رحمتی افزود: در برنامه‌ های خود از شرکتهای دانش‌ بنیانی که بصورت آزمایشی محصولاتی را تولید کردند و نیازمند آزمایشگاه و دیگر امکانات هستند حمایت می کنیم، همچنین شرکتهایی که امکانات دارند و نیازمند تولید انبوه هستند یا شرکتهای دانش‌ بنیانی که تولید انبوه دارند و نیازمند بازار و تجاری سازی هستند مورد حمایت قرار می گیرند.
رحمتی گفت: مدل همکاری ما با دانش بنیانها به این صورت است که رویکرد تصدی‌ گری نداریم، آنها را حمایت می‌کنیم تا بتوانند تولید خود را تجاری سازی کنند و روی پای خود بایستند.
امروز همچنین بین معاونت علمی و فناوری رییس‌ جمهور و آستان قدس رضوی تفاهم‌ نامه همکاری برای سرعت بخشیدن به فعالیت های دانش‌ بنیان به امضا رسید.
دومین نمایشگاه دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی امروز در محل شرکت صنایع پیشرفته رضوی با حضور ۴۰ شرکت دانش بنیان دایر شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا