آموزش و مهارتاقتصادی و بازار سرمایهدسته‌بندی نشدهشرکت های خلاقفرهنگی و اجتماعی

به مناسبت روز ملی فرش؛ ۷۰ درصد تولید فرش مددجویان کمیته امداد به بازارهای جهانی صادر می‌شود

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: ۷۰ درصد تولید فرش مددجویان کمیته امداد به دلیل برخورداری از کیفیت بالا، به بازارهای جهانی صادر می‌شود.


به گزارش بازار کار به نقل از ایرنا از کمیته امداد، مرتضی فیروزآبادی با گرامیداشت روز صنایع دستی و روز ملی فرش اظهار کرد: اکنون حدود ۵۰ هزار طرح اشتغال در حوزه قالی و گلی‌بافی توسط مددجویان کمیته امداد در حال اجرا است.
وی افزود: مددجویان کمیته امداد سالانه بیش از ۱۵۰ هزار متر مربع قالی و گلیم تولید و به بازارهای داخلی و خارجی ارسال می‌کنند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد به نقش‌آفرینی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد در عرصه صادرات فرش کشور اشاره کرد و گفت: ۶۰ تا ۷۰ درصد تولیدات فرش مددجویان کمیته امداد توسط تجار معتبر ایرانی به کشورهای هدف صادر می‌شود.
فیروزآبادی با بیان اینکه تولیدات فرش مددجویان کمیته امداد موفق به ثبت نشان بین‌المللی «احسان» شده است، خاطرنشان کرد: فرش مددجویان کمیته امداد به دلیل کیفیت بالا و برخورداری از هزار دست نقشه اختصاصی، مورد استقبال خوبی در بازارهای جهانی قرار گرفته است.
به گفته وی، قیمت هر متر مربع قالی روستایی‌باف، عشایرباف و درشت‌باف مددجویان کمیته امداد سه تا پنج میلیون تومان در بازار است که سقف درآمد ۱۵ میلیون تومانی را برای مددجویان به ارمغان می‌آورد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا