البرزالبرز- سردبیرپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

مدیرکل تعاون البرز: بسترهای تقویت مشاغل خانگی مورد توجه قرار گیرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: باید بسترهای تقویت مشاغل به ویژه مشاغل خانگی و توسعه تعاونی‌ها مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز عصر شنبه با گروه‌های مختلف مردمی از بخش‌ها، روستاها و شهرهای شهرستان ساوجبلاغ پیرامون موضوعات مشاغل خانگی، توسعه تعاونی‌ها و رصد و شناسایی افراد مورد نظر در سامانه حامی در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی ۹ دی هشتگرد دیدار و گفتگو کرد.
این برنامه که با محوریت شناسایی و رصد خانواده‌های مورد نظر در سامانه حامی و همچنین توسعه مشاغل خانگی و تقویت تعاونی‌ها برگزار شد، حاضرین به بیان مطالب و موضوعات مرتبط با شهرها و روستاها و محلات خود پرداختند.
این دیدار با حضور جمعی از مسئولین محلی شهرستان ساوجبلاغ و معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی استان البرز برگزار شد، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز با تاکید بر حضور و مشارکت مردمی، گروه‌ها و اقشار و معتمدین محلی در شناسایی خانواده‌هایی که لازم است در طرح سامانه حامی مورد حمایت قرار بگیرند، تاکید کرد و گفت: نقش ارزنده مشارکت معتمدین محلی و دغدغه مندان و فعالان اجتماعی در امر ارتقا سطح معیشت و زندگی مردم و همچنین کمک و آموزش آنان در مباحث مربوط به مشاغل به ویژه مشاغل خانگی و توسعه تعاونی‌های روستایی، تولید و اشتغال پایدار را نباید فراموش کرد.
عبدالله دارایی در این برنامه ضمن شنیدن مطالب حاضرین که پیرامون مسائل معیشتی مباحث مرتبط به بیمه اجتماعی و همچنین موضوعات اشتغال سرپرستان خانوار مطرح شد، تصریح کرد: در دولت حضرت آیت الله رئیسی رویکرد به مشارکت مردم به عنوان پایه و اساس حاکمیت باید در راستای هم افزایی و نقش اجتماعی فعالان، معتمدین و خیرین در تقویت نگرش خانواده‌ها به موضوع کار و اشتغال، آموزش کسب و کارها و تولید فعالانه باشد.
وی در ادامه تصریح کرد: رویکردی که هم اکنون در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی وجود دارد، به این امر تاکید دارد و باید بسترهای تقویت مشاغل به ویژه مشاغل خانگی و توسعه تعاونی‌ها مورد توجه قرار گیرد و آموزش اشتغال به عنوان امری اجتناب ناپذیر باید از سوی فعالان اجتماعی در میان خانواده‌ها ترویج شود و زمینه حمایتی سرپرستان خانوار در موضوعات خود اشتغالی و کسب و کارهای خانگی فراهم شود.
معتمدین محلی در این برنامه اطلاعات مربوط به ۴۰۰ نفر از خانوارهای که فاقد چتر حمایتی و دارای مشکلات مربوط به خود هستند شناسایی و تحویل مسئول مربوطه شد و مقرر شد به صورت هفتگی شناسایی افراد تا پایان طرح ادامه داشته باشد.
در انتهای برنامه نیز تعداد ۱۵ نفر از پاکبانان شهر هشتگرد به صورت اختصاصی در جلسه‌ای با مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز به بیان مشکلات حقوقی مربوط به بازنشستگی خود در فضای صمیمی داشتند و مقرر شد پیگیری‌ها از طریق شهرداری هشتگرد و معاونت‌های تخصصی اداره کل تا حصول نتیجه تداوم یابد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا