اردبیلاردبیل- سردبیر

مردمی سازی اقتصاد و تحقق سهم بخش تعاون از اقتصاد

با توجه به استقرار سامانه ثبت تعاونی کشور، انجام کلیه مراحل تشکیل تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها از طریق این سامانه بدون نیاز به مراجعه متقاضیان به ادارات و به صورت خدمت الکترونیکی انجام می‌شود.

بهروز رحیم‌زاده در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به استقرار سامانه ثبت تعاونی کشور، انجام کلیه مراحل تشکیل تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها از طریق این سامانه بدون نیاز به مراجعه متقاضیان به ادارات و به صورت خدمت الکترونیکی انجام می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: در راستای مردمی سازی اقتصاد و تحقق سهم بخش تعاون از اقتصاد کشور تعداد 1950 شرکت تعاونی با ایجاد فرصت شغلی برای 16500 هزار نفر در حال فعالیت اقتصادی می باشند.
وی عنوان کرد: شرکت های تعاونی طی سال گذشته با انجام صادرات به کشورهای مختلف از جمله آلمان، روسیه، قطر، ترکیه، عراق، پاکستان، افغانستان و جمهوری آذربایجان توانسته‌اند مبلغ 11 میلیون دلار برای کشور ارز آوری داشته باشند.
بهروز رحیم‌زاده با عنوان اینکه تعاون مسیر اصلی مردمی کردن اقتصاد در شرایط فعلی کشور است، خاطر نشان کرد: تجمیع سرمایه های اندک برای فعالیت اقتصادی و در نتیجه رونق تولید علی الخصوص در مناطق کم برخوردار از اهداف اصلی تعاون است.
وی افزود: طی سال گذشته تعداد ۱۲ شرکت تعاونی راکد با تغییر موضوع فعالیت، تغییر اعضا هیات مدیره و تزریق تسهیلات فعال شده اند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا