زنجان- سردبیر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان مطرح کرد: ایجاد الزامات قانونی برای هدایت حمایت‌های دولتی و تسهیلات بانکی به سمت اشتغال بومی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خواستار ایجاد الزامات قانونی برای هدایت حمایت‌های دولتی و تسهیلات بانکی به سمت اشتغال بومی شد.

 

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، طیب جعفری در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های استانی تابعه وزارت متبوع که با حضور رئیس کمیسیون اصل نود و نماینده مردم ابهر، خرم دره و سلطانیه و فرماندار ابهر در محل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان برگزار شد، تحلیلی از نقاط قوت، فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌روی مأموریت‌های استانی ارائه کرد.

وی تصریح کرد: درخواست حمایت کمیسیون اصل نود برای بهبود و ایجاد الزامات قانونی برای هدایت حمایت‌های دولتی و تسهیلات بانکی به سمت اشتغال بومی داریم. همچنین افزایش ظرفیت نفوذ بیمه‌ها در استان حائز اهمیت است.

این مسئول ادامه داد: ایجاد الزامات قانونی برای هدایت حمایت‌های دولتی و تسهیلات بانکی به سمت اشتغال در قالب زیست بوم اشتغال استان، بهبود ضریب جینی، حمایت از صندوق‌های بازنشستگی و استفاده بهینه از امکانات جهت توسعه آموزش‌های مهارتی نیز نیاز به همراهی برای نهادینه شدن دارد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان همچنین در این جلسه عنوان کرد: ضمانت اجرایی جدید برای اشتغال جوانان، نیروهای بومی و ایثارگران مورد نیاز است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا