یزدیزد- سردبیر

ساماندهی اشتغال اتباع بیگانه با حضور دستگاههای اجرایی

اولین نشست هماهنگی برگزاری گشت مشترک و تقویت و فعال تر شدن این تیم به منظور ساماندهی اشتغال اتباع بیگانه با حضور دستگاههای اجرایی ذیربط در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه تشکیل شد

در این نشست رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی ابرکوه بر عدم بکارگیری اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی توسط کارفرمایان تاکید کرد و گفت: در راستای جلوگیری از اشغال فرصتهای شغلی توسط اتباع بیگانه،این اداره اقدام به اجرای طرح گشت مشترک با دستگاههای مرتبط می نماید.

این مقام مسوول تاکید کرد: حضور اتباع خارجی غیرمجاز در فرصتهای شغلی با جدیت رسیدگی شود و فرصتهای شغلی باید برای کارگران و نیروی انسانی داخلی باشد و غیر از این هر فرد خارجی باید با مجوز قانونی و در فرصتهای شغلی صلاحدیده شده مشغول به کار شود.

زارع افزود اتباع بیگانه نمی توانند در ایران مشغول به کار شوند مگر آنکه اولا” دارای روادید ورود با حق کار مشخص بوده و ثانیا” مطابق قوانین و آئین نامه های مربوطه، پروانه کار دریافت کرده باشند.
وی خاطر نشان کرد: رویکرد راهبردی وزارت متبوع حفظ و صیانت از نیروی کار است و این مهم در ابرکوه به شکل جدی و به‌عنوان اولویت دنبال می‌شود

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

پیشنهاد سردبیر
بستن
دکمه بازگشت به بالا