یزدیزد- سردبیر

عصر امید موجب انعقاد ۴۵۹ تفاهم‌نامه و قرارداد به مبلغ ۵۶۹ و نیم میلیارد ریال شد

دبیر ستاد استانی رویداد ملی عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد گفت: حضور این دانشگاه در نمایشگاه عصر امید موجب انعقاد ۴۵۹ تفاهم‌نامه و قرارداد به مبلغ ۵۶۹ و نیم میلیارد ریال شد.

دکتر نوید نصیری‌زاده با اشاره به مشارکت فعالانه دانشگاه آزاد اسلامی یزد در محورهای مختلف نمایشگاه «عصر امید» به تشریح روند فعالیت‌های انجام گرفته از سوی این دانشگاه پرداخت و اظهار کرد: دی ۱۴۰۰ با دریافت دستورالعمل برگزاری رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی از سوی سازمان مرکزی، ستاد استانی و واحدهای دانشگاهی تشکیل و جلسات متعددی درباره تبیین این رویداد عظیم برای رؤسا، مدیران، اعضای هیئت علمی و کارکنان و دانشجویان رشته‌های مختلف واحدهای استان برگزار شد.

وی افزود: در فاز نخست به گفت‌وگوی چهره به چهره، اطلاع‌رسانی از طریق فضای مجازی و جلسات حضوری برای فراخوان هسته‌ها و گروه‌های پژوهشی، زیرساخت‌های آزمایشگاهی، ایده‌آرا و استارتاپ و شرکت‌های خلاق و فناور در این زمینه اقدام شد و در ادامه برگزیدگان هر محور اسفند ۱۴۰۰ به سازمان مرکزی معرفی شدند و سپس دوره‌های توانمندسازی برای آمادگی افراد منتخب برای حضور در نمایشگاه مصلای بزرگ تهران برگزار شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی یزد ادامه داد: در مرحله بعد ۶۵ تیم نوآور و فناور در نمایشگاه حضور داشتند که برنامه‌ریزی لازم برای اعزام، اسکان و هماهنگی برای تحویل غرفه و نقل و انتقال صورت گرفت و حضور در نمایشگاه موجب انعقاد ۴۵۹ تفاهم‌نامه و قرارداد به مبلغ ۵۶۹ و نیم میلیارد ریال شد. از سوی حامیان مالی نیز مبلغی به ارزش ۶۶۰ میلیون ریال جذب اعتبار شد و مشارکت اعضای هیئت علمی استان در داوری‌های جام سها و جام بوم و کسب و کار نیز از دیگر برنامه‌های جانبی رویداد عصر امید بود.

وی ترکیب شرکت‌کنندگان دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در بخش‌های مختلف شامل هسته‌ها، گروه‌های پژوهشی و زیرساخت، ایده و استارت‌آپ و شرکت‌های فناور و خلاق را به ترتیب برابر با ۱۶درصد، ۹درصد، ۲۰درصد، ۲۳درصد و ۳۲درصد ذکر کرد و ادامه داد: در این میان، شرکت‌های فناور و خلاق موفق به انعقاد قراردادهایی مجموعاً به ارزش ۱۳۱ میلیارد ریال شدند.

عضو هیئت علمی و استادتمام الکتروشیمی و رئیس شورای تخصصی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد ابراز امیدواری کرد که رویداد عصر امید در راستای منویات مقام معظم رهبری درباره بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و آغاز حرکتی بزرگ به سمت فعالیت‌های فناورانه و دانش‌بنیان و جریان‌ساز سند تحول و تعالی دانشگاه برای دستیابی به دانشگاه کارآمد، پاسخگو، مهارت‌محور و اشتغال آفرین باشد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا