اقتصادی و بازار سرمایهلرستانلرستان- سردبیر

اجرای طرح جهش تولید در ۲۲۰ هزار هکتار از اراضی دیم لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: استان ظرفیت‌های بزرگی در حوزه دیم‌زارها دارد.

به گزارش بازار کار در لرستان، سید عماد شاهرخی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی توزیع و تنظیم بازار به جهاد کشاورزی واگذار شده و بخش عمده‌ای از وقت کارکنان را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ میزان ۴۵۰ میلیارد تومان پروژه تبصره ۱۸ داشتیم که این رقم در سال جدید به دو برابر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه ۳۷ جلسه قرارگاه امنیت غذایی، ۱۱ جلسه تنظیم بازار و ۱۱۰ جلسه کار گروه‌های تخصصی برگزار شده است، ادامه داد: در حوزه تولید سال گذشته ۱۲۳ هزار تن گندم به شرکت غله تحویل شد و امسال با وجود کاهش سطح آبی امسال ۲۲۰ هزار تن تولید استان بوده و ۱۷۰ هزار تن به اداره غله تحویل می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه برای اولین بار ۵۷۰ هکتار دانه روغنی کاملیا در سطح استان کشت شد که تجربه خوبی برای اراضی دیم است، خاطرنشان کرد: سطح کشت دانه‌های روغنی با توجه به سیاست‌های دولت مبنی بر کاهش واردات دانه‌های روغنی به طور قطعی دو برابر افزایش خواهد یافت.

شاهرخی با تاکید بر اینکه برای اولین بار ۱۵ هکتار چغندر پاییزه در سطح اراضی کشاورزی استان کشت شد، اظهار کرد: کاشت ۳۷۰ هکتار دانه روغنی گلرنگ در اراضی دیم از دیگر فعالیت‌های جهاد کشاورزی استان بود که این امر در راستای کاهش واردات دانه‌های روغنی است.

وی با اشاره به اینکه لرستان ظرفیت‌های بزرگی در حوزه دیم‌زارها دارد، گفت: طرح جهش تولید در ۲۲۰ هزار هکتار از اراضی دیم با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در حال انجام است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان با بیان اینکه در طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها پیگیر هستیم که تسهیلات لازم در اختیار دامداران، کشاورزان قرار گیرد، افزود: در این راستا در تعداد تسهیلات پرداختی رتبه ۹ و در پرداختی‌ها رتبه ۱۳ را داریم.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا