آموزش عالیآموزش های مهارتی و تخصصیآموزش و مهارتلرستانلرستان- سردبیر

برای ایجاد شغل و افزایش تولید، توجه به دانشگاه علمی‌کاربردی ضروری است

نماینده مردم سلسله ودلفان در مجلس شورای اسلامی، یکی از روش‌های ایجاد شغل و افزایش تولید در کشور را توجه به دانشگاه جامع علمی‌کاربردی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار بازارکار در لرستان،  دکتر یحیی ابراهیمی در بازدید از دانشگاه جامع علمی‌کاربردی لرستان توسعه آموزش‌های مهارتی  دانشگاه علمی‌کاربردی را در راستای ایجاد شغل و افزایش تولید در کشور، مهم برشمرد و اظهار کرد: با توجه به ظرفیت و امکانات این دانشگاه در تربیت نیروی کارمهارتی، می‌توان با ایجاد شغل و فعالیت‌های دانش‌بنیان، تولید را بالاببریم.

وی فراهم‌سازی زیرساخت‌ها و امکانات لازم برای توسعه  دانشگاه علمی‌کاربردی را در تحقق اهداف کلان این دانشگاه موثر دانست و برای رفع موانع و مشکلات موجود اعلام آمادگی کرد و گفت: در جلسه‌ای با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری این مسائل را مطرح خواهم کرد.

نماینده مردم سلسله ودلفان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از معیارهای بنده در اعتماد به دکتر «زلفی‌گل»، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، توجه وی به ارتقاء آموزش‌های مهارتی کشور بوده است.

ابراهیمی بیان کرد: آموزش زنان خانه‌دار را علاوه بر تولید شغل‌های خانگی، باعث ایجاد استحکام خانواده عنوان کرد و افزود: آموزش‌های دانشگاه علمی‌کاربردی می‌تواند در این حوزه نقش بسزایی داشته باشد.

وی گفت: رویکرد آموزش عالی به سمت آموزش‌های مهارتی است و این آمادگی را داریم برای حمایت و پشتیبانی از نظام آموزش مهارتی و ایجاد مشاغل خانگی است و باید در راستای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اقدام کنیم.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا