تسهیلاتدسته‌بندی نشدهشرکت های خلاقفرهنگی و اجتماعیکسب و کارهای نوپاگلستان- سردبیرنوآوری و کارآفرینی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد افزایش ۲ برابری اعتبارات مشاغل خانگی در گلستان

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: اعتبار مشاغل خانگی گلستان دو برابر افزایش داشته است و این اعتبارات با اولویت شرکت های پشتیبان مشاغل خانگی و مستقل توزیع می شود.

به گزارش بازار کار به نقل از خبر گزاری مهر،حسینعلی خواجه مظفری اظهار کرد: به منظور رونق اقتصادی و افزایش درآمد خانوارهای روستایی و پیشگیری از مهاجرت به شهرها، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری را در چند سال اخیر شروع کرده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان افزود: در همین راستا تاکنون شش هزار و ۲۴۷ طرح به مبلغ ۵۱۴ میلیارد تومان اجرایی شده که ۹ هزار و ۱۷۴ فرصت شغلی فراهم کرده است.
وی تصریح کرد: در حوزه مشاغل خانگی اعتبار استان در سال ۱۴۰۱ نسبت به ۱۴۰۰ دو برابر افزایش یافته که این اعتبارات با اولویت پرداخت به شرکت‌های پشتیبان مشاغل خانگی و مستقل توزیع خواهد شد.
وی با بیان اینکه استان گلستان ظرفیت بسیار خوبی در حوزه‌های صنایع دستی، فرهنگ و هنر، تولید، خدمات، صنعت، تولیدات دامی و شیلات، تبدیلی و تکمیلی، تولیدات گیاهی و کشاورزی در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: با بررسی و نظارت‌های فصلی از مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان، سعی کردیم انحراف را پایین بیاوریم.
خواجه مظفری ادامه داد: در آسیب شناسی که وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی انجام داده، انحراف در بخش مستقل نسبت به پشتیبان بالاست لذا رویکرد این وزارتخانه مرحله اول حمایت‌های مالی و معنوی از پشتیبان‌های مشاغل خانگی است چرا که پایداری اشتغال در آن بسیار بالاست.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان فروش محصولات، تامین مواد اولیه، بسته بندی و برند سازی را از مشکلات مشاغل خانگی برشمرد و تصریح کرد: سیاست‌های فعال بازار کار شامل طرح کارورزی، مشوق بیمه کارفرمایی و طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی برای حمایت از کارفرمایان و نیروی کار جوان به ویژه فارغ تحصیلان دانشگاهی در سال جاری اجرایی می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا