پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

مشکلی برای توسعه علم و فناوری در کشور نداریم

رئیس سابق جهاددانشگاهی گفت: فعالیت‌های جهاددانشگاهی نشان داد که مشکلی در زمینه توسعه علمی و فناورانه و تجاری کردن آن وجود ندارد.

رئیس سابق جهاددانشگاهی گفت: فعالیت‌های جهاددانشگاهی نشان داد که مشکلی در زمینه توسعه علمی و فناورانه و تجاری کردن آن وجود ندارد.
به گزارش بازارکار، مراسم تکریم حمیدرضا طیبی رئیس پیشین جهاد دانشگاهی و معارفه روح الله دهقانی فیروزآبادی رئیس جدید این نهاد در دانشگاه علم و فرهنگ صبح امروز برگزار شد.
این مراسم با حضور سید محمد حسینی معاون امور مجلس و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از جهادگران جهاد دانشگاهی برگزار شد.
حمیدرضا طیبی رئیس پیشین جهاد دانشگاهی در مراسم تکریم از خدماتش در این نهاد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: در سال ۱۳۸۳ رهبر انقلاب در دیدار جمعی از مسئولان جهاد دانشگاهی فرمودند: خوشبختانه جهاد به انتظاری که از آن می‌رفت، پاسخ داد.
وی افزود: تا اواسط دهه ۸۰ به بسیاری از آنچه مد نظر رهبری بود مانند فعالیت پژوهشگاه رویان، سلول‌های بنیادی، حرکت در مرز علم، ساخت انواع فرستنده‌های رادیویی، پروژه‌های بزرگ صنعت نفت و کسب دانش ساخت کنترل آلاینده که همگی نشان از استعداد و توان نیروهای جهاددانشگاهی دارد، پاسخ داده شد.
طیبی در این مراسم به برخی از شاخص‌ترین فعالیت‌های این نهاد اشاره کرد و گفت: دکتر دهقانی فیروزآبادی از تمام ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی برای پاسخ به نیاز کشور استفاده کند و ما نیز در این راه در کنارشان هستیم.
وی گفت: فعالیت‌های جهاددانشگاهی نشان داد که مشکلی در زمینه توسعه علمی و فناورانه و تجاری کردن آن وجود ندارد. استعدادهای زیادی در کشور وجود دارند و برای حل مشکلات، پیشرفت باید به مسئله اول کشور تبدیل شود.
در این مراسم همچنین رئیس‌جمهور با صدور پیامی از خدمات حمید رضا طیبی در دوران ریاست جهاد دانشگاهی قدردانی کرد.
در متن پیام قدردانی سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری خطاب به طیبی، رئیس پیشین جهاد دانشگاهی آمده است:
«جناب آقای دکتر حمیدرضا طیبی تقدیر از تلاشگران عرصه علم و فرهنگ ارج نهادن به انسان‌هایی است که شیوه انبیاء و اولیای الهی(ع) را سرلوحه گفتار و کردار خویش قرار داده‌اند.
بی شک حفظ و ارتقای جایگاه رفیع جهاد دانشگاهی و تداوم دستاوردهای آن حاصل مدیریت عالمانه و متعهدانه جنابعالی و تلاش‌های همکاران ارجمند آن سازمان بوده است. بدین وسیله ضمن ابراز قدردانی از مساعی ارزنده شما در طول مدت فعالیت و تصدی ریاست جهاد دانشگاهی، توفیق جنابعالی را به عنوان جهادگری دلسوز در تداوم ارتباط با این نهاد انقلابی در راستای پیشبرد و توسعه آن و دستیابی به اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی خواستارم.
امید است در پرتو عنایات حضرت حق تعالی و در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) موفق و همواره قرین توفیق باشید.»
مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا