پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

سرمایه جهاد دانشگاهی نیروی انسانی است

دکتر محمد مهدی تهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در مراسم معارفه رئیس جهاد دانشگاهی گفت: جهاددانشگاهی مولود انقلاب اسلامی است که برای یک نیاز جامعه( باز شدن درهای دانشگاه به جامعه )تاسیس شد. جهاددانشگاهی بیش از 40سال است که تلاش می کند بتواند بین دانشگاه و هسته فرهنگ، علم و جامعه به صورت مستمر ارتباط برقرار کند.

دکتر محمد مهدی تهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این مراسم گفت: جهاددانشگاهی مولود انقلاب اسلامی است که برای یک نیاز جامعه( باز شدن درهای دانشگاه به جامعه )تاسیس شد. جهاددانشگاهی بیش از 40سال است که تلاش می کند بتواند بین دانشگاه و هسته فرهنگ، علم و جامعه به صورت مستمر ارتباط برقرار کند.

به گزارش بازارکار، وی افزود: اگر هسته علم و فرهنگ در دانشگاه ها را هسته علمی کشور بدانیم، اثرات فناوری، اقتصادی و اجتماعی، درهایی است که دانشگاه باید به روی جامعه باز کند. اکنون در گام دوم انقلاب قرار گرفته ایم و نهادهای برآمده از انقلاب اسلامی نیز باید خصلت گام دومی داشته باشد.

وی اظهارداشت: گام دوم از هفت مقوله تشکیل شده است که مقوله علم و پژوهش، پایه اول و اصلی آن است. در گام دوم باید با نگاهی جوانگرایی برای 40 سال دوم حرکت را آغاز کنیم. در این گام دیگر دوران تفاخر بر گذشته نیست، دوران خلق جدید است. اگر مرحوم کاظم آشتیانی را نماد دوران اول ببینیم که حضرت آقا فرمودند که باید بچه های ما با ایشان آشنا شوند، در گام دوم نیز جهاد دانشگاهی باید با روحیه جوانی پیش برود.

وی ادامه داد: با شناختی که بنده از برادر عزیزم جناب دکتر دهقانی دارم.  او جوانی با استعداد و شایسته است که توانسته مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و مقطع دکترای خود را در بهترین دانشگاه ها بگذراند و در خدمت کشور باشد. او نماد جوان با استعداد ایرانی است که خود را وقف سرزمینش کرده و در صحنه فناوری، اقتصادی و مسائل اجتماعی به خوبی درخشیده است. دکتر دهقانی در دوره ای معاونت فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف را برعهده داشته و در دوره ای دیگر اقتصاد دانش بنیان و فناوری را تجربه کرده است.

وی تاکید کرد: انشاالله گام دوم، گام در هم تنیدگی برون دادهای اقتصادی ، اجتماعی و فناورانه جهاددانشگاهی با اتکا به نیروهای ارزشمند آن باشد. سرمایه جهاد دانشگاهی نیروی انسانی اش است که امیدواریم این نگاه گام دومی، نگاه به جلو رفتن باشد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا