مازندرانمازندران- سردبیر

با فعال شدن۷۰ رشته صنایع دستی در مازندران 8 هزار نفر درگیر این صنعت شدند

سرپرست میراث فرهنگی مازندران از فعالیت ۷۰ رشته صنایع دستی در استان خبر داد و گفت: دو اثر فاخر منبت چوب نیز ثبت ملی شده است.

به گزارش خبرنگار بازار کار به نقل از خبرگزاری مهر ، مهدی ایزدی با اشاره به فعالیت هشت هزار هنرمند در ۷۰ رشته صنایع دستی از تخصیص ۱۵ میلیار د ریال اعتبار در سال قبل به این بخش خبر داد و افزود: ۳۸۴ پروانه تولید انفرادی صادر و هزار و ۵۹۷ پروانه تولید انفرادی تمدید شد.
وی از صدور ۲۴ پروانه تولید کارگاهی صنایع دستی سال قبل در استان خبر داد و اظهار داشت: همچنین ۲۷ پروانه تولید کارگاهی تمدید شد و ۱۲۶ کارت شناسایی هنرمندان این بخش در سال قبل صادر شده است.
وی با اشاره به ثبت دو اثر فاخر در رشته منبت چوب در استان گفت: دریافت ۲۸ نشان ملی مرغوبیت کالا در رشته‌های لاکتراشی، مصنوعات چرمی، نمدمالی، ساز سنتی و غیره از جمله دستاوردها بوده است.
ایزدی یادآور شد: راه اندازی و تجهیز خانه کلبادی ساری با محوریت صنایع دستی، خانه چالوس با محوریت صنایع چوبی، تهیه و تدوین رشته‌های صنایع دستی از جمله اقدامات است.
سرپرست میراث فرهنگی مازندران تصریح کرد: در سال جاری نیز ۱۷۶ پروانه تولید انفرادی، ۱۵ پروانه تولید کارگاهی، ۵۴ کارت شناسایی صادر و نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی صادر شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا