اجتماعیدسته‌بندی نشدهسمنان- سردبیرشرکت های خلاقنوآوری و کارآفرینی

افتتاح ۱۹ طرح جهاد کشاورزی دامغان ۱۵۰ شغل ایجاد می‌کند

مدیریت جهاد کشاورزی دامغان گفت: هفته جهاد کشاورزی امسال، ۱۹ طرح اقتصادی و سرمایه‌گذاری در شهرستان افتتاح و ۱۵۰ شغل پایدار ایجاد می‌شود.


به گزارش بازار کار به نقل از ایرناعلی‌اصغر امامیون بیان کرد: جهاد کشاورزی دامغان، ۱۹ طرح را در هفته جهاد کشاورزی با اعتبار ۶۴۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال افتتاح می‌کند.
وی ادامه داد: چهار طرح سیستم نوین آبیاری در بخش زیربنایی و فنی به میزان ۴۸ هکتار با اعتبار ۳۶ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال و ۲ طرح تجهیز و نوسازی اراضی در سطح ۲۷ هکتار با اعتبار یک میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال بهره‌برداری می‌شود.
امامیون اظهار داشت: ۲ طرح استخر ذخیره آب به میزان ۳۸۴ هزار و ۸۸۴ مترمکعب با اعتبار ۷۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال و سه طرح شامل ۱۱ کیلومتر مرمت و بازسازی قنات با اعتبار ۸۲ میلیارد ریال از دیگر طرح‌های قابل افتتاح در این هفته است.
وی افزود: پنج طرح احداث کانال زیرمجموعه بخش زیربنایی و فنی این مدیریت در سطح ۲۷ هکتار با اعتبار یک میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال افتتاح می شود و چهار شغل پایدار ایجاد می‌کند.
امامیون به افتتاح واحد مرغ تخمگذار ۲۴۰ هزار قطعه ای اشاره کرد و گفت: برای افتتاح این واحد در دامغان ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار صرف شد که با افتتاح آن ۸۰ هزار خانوار بهره‌مند و ۴۰ شغل پایدار ایجاد می‌شود.
وی اضافه کرد: احداث گلستان گل محمدی در اراضی شیب‌دار کلاته رودبار از دیگر طرح‌های این هفته است که در سطح ۱۰ هکتار و با اعتبار ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال آغاز به کار می‌کند.
مدیریت جهاد کشاورزی دامغان تصریح کرد: احداث باغ ۳۰ هکتاری پسته در روستای بِرُم از توابع بخش مرکزی دامغان با اعتبار ۳۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از دیگر طرح‌های هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان است.
به گزارش ایرنا، تعداد ۹۳ طرح عمرانی و اقتصادی استان سمنان به مناسبت هفته جهاد کشاورزی با ایجاد ۵۳۵ فرصت شغلی جدید به بهره‌برداری می‌رسد.
واحد پرورش گاو شیری، واحد تولید مرغ گوشتی و تخم‌گذار، توسعه کشت گلخانه‌ای، لایروبی و مرمت قنوات، احداث استخر ذخیره آب و توسعه سامانه‌های نوین آبیاری از جمله طرح‌های اقتصادی و عمرانی آماده بهره‌برداری استان سمنان در هفته جهادکشاورزی است.
با افتتاح ۱۹ طرح در شهرستان دامغان ۸۰ هزار و ۷۰۲ خانوار بهره‌مند می‌شوند و ۱۵۰ شغل پایدار ایجاد می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا